Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Personības audiovizuālais tēls“

Aicinājums uz video biogrāfiju skati

Laikraksts Latvietis Nr. 261, 2013. g. 11. jūnijā
Māra Zirnīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Latvijas mutvārdu vēstures pētnieku asociācija Dzīvesstāsts aicina uz Video biogrāfiju skati Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzejā, trešdien, 19. jūnijā, sākums no plkst. 11.00.

Programma veidota no asociācijas Dzīvesstāsts video biogrāfiju un filmu krājuma ar mērķi pievērst uzmanību cilvēka izpausmēm intervijā un interviju kā māku, prasmi, ko apgūst, analizējot gan citu, gan savu pieredzi.

Programmā: kino režisores Marutas Jurjānes biogrāfiskās intervijas ar kultūras personībām ASV un Kanādā, videofilmas un to fragmentus par rakstnieci Melāniju Vanagu, radio Brīvā Eiropa balsi Irēni Karuli, dzejniecēm Elzu Ķezberi, Astrīdi Ivasku, Veltu Sniķeri.

Varēs noskatīties arī fragmentus no Marutas Jurjānes video intervijām ar mākslinieku Valdi Kupri, dzejniecēm: Ritu Gāli, mākslas kritiķi Eleonoru Šturmu u.c.

Folkloras un dzīvesstāstu pētnieks Aigars Lielbārdis piedalīsies ar divām video filmām, kas iepriekš rādītas Pasaules antropoloģisko filmu festivālā Tartu: Vera i Jouņs – kāda diena divu latgaliešu mūžā, kas filmēta Timofejevkā, Sibīrijā; Anna lidotāja – par dzīves veidu saskaņā ar dabas ciklu tepat Latvijā, Turlavā.

Sarunā par redzēto aicināti profesionāļi un amatieri, studenti un pētnieki, lai rastu jaunas idejas cilvēku video portretu jomas attīstībai. Biogrāfiskās intervijas ir veids, kā iejusties citā dzīvē, citā laikmetā, lai labāk izprastu savu dzīvi un laikmetu.

Skate pievērsīs uzmanību video portretēšanas paņēmieniem un rosinās amatierus izmantot videoierakstu savu ģimenes locekļu dokumentēšanai. Tehnisko līdzekļu attīstība mums iespiež rokās aizvien jaunus vieglākus, ērtākus rīkus, bet pamācību, kā apieties ar cilvēku, līdzi nedod. Lai nofilmētu vērtīgu interviju – pats svarīgākais ir cilvēks, viņa gatavība atsaukties sarunai, laba sadarbība un savstarpēja sapratne. Būsim tai gatavi!

Māra Zirnīte
Latvijas mutvārdu vēstures pētnieku asociācijas „Dzīvesstāsts“ valdes pr.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com