Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvija – Gana Anglijā

Bez faniem nu nekādi

Laikraksts Latvietis Nr. 95, 2010. g. 19. jūnijā
Terēze Bogdanova -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LVGana

Latvijas atbalstītāji. FOTO Lezlijs Īsts (Leslie East).

5. jūnija pēcpusdienā Miltonkīnsa (Milton Keynes) stadionā Latvijas un Ganas futbolisti samēroja spēkus draudzības spēlē, tribīnēs pulcējot abu komandu līdzjutējus. Kopskaitā spēli apmeklēja 8 108 tūkstoši skatītāju – latvieši tur bija nospiedošā mazākumā – ap 150, taču līdzās ganiešu krāsainībai bija grūti nepamanīt sarkanbaltsarkanos atbalstītājus.

Šī spēle Ganas izlasei bija pēdējais sagatavošanās posms pirms Pasaules kausa finālturnīra, kamēr Latvijas futbolistiem tā kalpoja kā lieliska iespēja pacīnīties pret vienu no pasaules augstāka līmeņa komandām. Latvijas izlases sastāvā gan iztrūka vairāki pamatsastāva spēlētāji, kā Londonā spēlējošais Kaspars Gorkšs, uzbrukuma līderis Māris Verpakovskis un pussargs Andrejs Rubins.

Apkrāvušies ar visu iespējamo atribūtiku – dažādu lielumu Latvijas karogiem, futbola un hokeja izlašu krekliem, fanu šallēm, bungām, taurēm un uz vaigiem sakrāsotiem Latvijas karogiem, latviešu līdzjutēji centās apliecināt savu māku. To gan mazliet apgrūtināja tas, ka viņi bija izkaisīti pa dažādiem tribīņu sektoriem. Tikmēr ganieši radīja karnevāla atmosfēru, visu laiku dungojot dziesmiņas un dejojot. Šī atmosfēra kulminēja brīdī, kad divas minūtes pirms spēles beigām ganiešu futbolistiem izdevās ieraidīt bumbu Latvijas izlases vārtos. Mačs tā arī noslēdzās 1-0.

Noskanot spēles beigu svilpei, futbolisti kā ierasts apmainījās ar krekliem un pateicās līdzjutējiem – Latvijas spēlētāji pienāca pie katras no tribīnēm, kur atradās latviešu atbalstīja, un ar aplausiem pateicās par sniegto atbalstu spēles laikā. Taču ganiešu atbalstītājiem ar to bija par maz – viņi lielā straumē devās ieņemt futbola laukumu, lai nokļūtu aci pret aci ar saviem elkiem. Pēc spēles, dodoties ārā no stadiona, vairāki Ganas atbalstītāji vēl steidza uzņemt kopbildes ar Latvijas komandas atbalstītājām – sak, grūti pretoties latviskajam skaistumam.

Miltonkīnsa stadions ir iekļauts Anglijas pieteikumā uz tiesībām organizēt Pasaules kausa finālturnīru 2018. gadā, un šīs spēles pieredze liecina, ka stadions ir ērts un patīkams kā futbolistiem, tā arī skatītājiem.

Terēze Bogdanova
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com