Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


FIBA jubilejas svinības Ženēvā, Šveicē

Latvija un Austrālija satiekas

Laikraksts Latvietis Nr. 263, 2013. g. 26. jūnijā
Daris Dēliņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Daris Dēliņš un Endrjū Geizs (Andrew Gaze). FOTO FIBA pārstāvis.

2013. gada 18. un 19. jūnijā Ženēvā, FIBA, vispasaules basketbola federācija (www.fiba.com), svinēja savu 81. jubileju, atklājot jaunu biroju un pirmo FIBA basketbola muzeju.

Atklāšanas ceremonijā un svinībās bija arī Latvijas pārstāvji, to skaitā Latvijas basketbola savienības prezidents Valdis Voins, LBS ģenerālsekretārs Edgars Sneps, bijušais LBS prezidents Ojārs Kehris un LR goda konsuls Ņujorkā Daris Dēliņš.

Šīs svinības bija īpaši nozīmīgas Latvijai divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, 1932. g. 18. jūnijā Latvija bija viena no 8 valstīm, kas bija klāt pie FIBA dibināšanas. Otrkārt, 400 svinības dalībniekiem šo nedēļu, kas sabraukuši no visiem pasaules kontinentiem, bija iespēja redzēt fragmentu no Aigara Graubas un Andreja Ēķa spēlfilmas Dream Team 1935 (Sapņu komanda 1935). FIBA jaunajā birojā atzīmēta Latvijas līdzdalība kā organizācijas dibinātājas valsts.

Svinībās arī tika slavināti vissekmīgākie pasaules basketbola spēlētāji, treneri un spēles tiesneši. To starpā bija arī izcilais Austrālijas basketbola čempions Endrjū Geizs (Andrew Gaze), kurš tika iekļauts FIBA 2013 Hall of Fame izlasē.

„Šis bija unikāls un nozīmīgs moments Latvijai, un esmu pateicīgs par ielūgumu, ka mēs tur varējām piedalīties un ka jaunā filmu Dream Team 1935 ir tagad FIBA arhīvos,“ teica Daris Dēliņš. „Un arī maza pasaule, ka es, kā bijušais melburnietis, te varu tikties ar Melburnā un Austrālijā labi pazīstamo Endrjū Geizu, kurs šodien tiek apbalvots kā viens no sekmīgākajiem savā sportā.“

Filmas Dream Team 1935 fragmenti ir arī tagad ievietoti FIBA jaunajā muzejā Home of Basketball patstāvīgā video izstādē tā, lai dokumentētu Latvijas līdzdalību FIBA dibināšanā un atzīmētu Latvijas komandas uzvaru pirmajā Eiropas basketbola čempionātā 1935. gadā trenera Valdemāra Baumaņa vadībā.

Daris Dēliņš ielūdza Andrew Gaze piedalīties filmas Dream Team 1935 pirmizrāde Melburnā, kas paredzēta š.g. Melburnas pavasarī.

Daris Dēliņš
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com