Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Līgo „Daina“!

Bērnudārzs svin Jāņus

Laikraksts Latvietis Nr. 264, 2013. g. 4. jūlijā
Ilze Kasparsone -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DainaBernuDarzs

Bērnu dārzs „Daina“

Jāņa bērni (no kreisās): Tomass Boterils (Thomas Botterill), Leks Freiverts, Anika Vaita (Annika Whyte), Elsa Rone, Krista Kasparsone, Lia Kasparsonse, Sofija Dreipere (Draper) (mātes Lāras Brenneres klēpī), Džasmīne Doda (Jasmine Dodd), Aidens Dods (Aiden Dodd) (mātes Suzannes Dodas klēpī) un Olivers Švalbe (tēva Eduarda Švalbes klēpī). Trūkst Inese Andersone, Matejs Baumanis, Džaspers (Jasper) Piksons, Tomass (Thomas) Piksons un Antons Samulis. FOTO Ilze Kasparsone.

Krista Kasparsone un Annika Vaita (Whyte) lec pāri ugunskuram, kamēr Elsa Rone gaida savu kārtu. FOTO Ilze Kasparsone.

Antons Samulis lec pāri ugunskuram ar tēva Konrada un Māras Baumanes palīdzību. FOTO Ilze Kasparsone.

Elsa Rone lec pāri ugunskuram ar Emmas Švalbes un vecmāmiņas Maijas Misiņas palīdzību. FOTO Ilze Kasparsone.

„Dainas“ bērnudārza visjaunākie bērniņi. No kreisās: Ruben Švalbe, brālītis Oliveram (dz. 2013. g. 28. martā) un Emilija Vaita (Whyte), māsiņa Annika (dz. 2013. g. 3. maijā). FOTO Ilze Kasparsone.

Klāt visīsākā diena Austrālijā – ziemas saulgrieži. Bet tas neapturēja Melburnas Dainas bērnudarzniekus no svinībām, jo mūsu latviešu vidē klāt Līgo svētki!

Aukstā 18. jūnija rītā četrpadsmit no Melburnas visjaunākajiem latviešu bērniņiem pulcējās izpušķotā Svētā Krusta baznīcas zālē svinēt Jāņus. Vārti bija pušķoti ar zaļumiem, zālē spēlēja līgo mūzika, un svaigi gatavotā Jāņu siera aromāts piepildīja telpu.

Bērnudarznieki bija sanākuši skaistos tautas tērpos, bet – trūka vainagu! Pašiem bija vainagi jāgatavo! Jāņu meitas gatavoja vainagus no krāsainiem papīra ziediņiem, un Jāņu puikas no zaļām papīra ozola lapiņām. Un līdz ar to Jāņa bērni bija gatavi sākt svinības!

Bērniņi labprāt piedalījās Jāņu rotaļās. Iesākam ar Nu ir visi Jāņa bērni sanākuši te, ko bērniņi jau ļoti labi pazīst, jo mēs šo rotaļu dziedam katru nedēļu! Iemācījāmies arī divas citas Jāņu rotaļas: Jānīts sēž ozolā, kur bērniņiem ļoti patika skriet uz vidu, kad skaļi dziedājām oktairidi, un Šurp, Jāņa bērni, kur bērnu un vecāku pārīši izdomāja paši savas tūres, kamēr pārējie ar entuziasmu aplaudēja.

Līgo svētku svinēšana nav iedomājama bez ugunskura! Skaisti gatavots mākslīgais ugunskurs kvēloja, un visiem bērniņiem bija izdevība tam lekt pāri. Vairākas reizes... atkal un atkal līdz kamēr izslāpa!

Laiks bija Jāņu launagam – ābolu suliņai, Jāņu sieram un auglīšiem. Bija tik liels prieks redzēt kā šī jaunā paaudze tik lustīgi piedalījās mūsu vienreizējos Līgo svētkos!

Lustīgu līgošanu visiem!

Ilze Kasparsone
2013. g. „Dainas“ bērnudārza vadītājaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com