Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dziesmu un deju svētki – 2. jūlijs

„Jūrmalnieki“ un koncerti

Laikraksts Latvietis Nr. 265, 2013. g. 11. jūlijā
Aina Gailīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Lāra Brennere dod pēdējos norādījumus. FOTO Aina Gailīte.

Divi dejotāju pāri: Ēriks Cīrulis un Sallija Cīrule, arī dzīvē pāris un Valdis Strazds un Ērika Marosszekija. FOTO Aina Gailīte.

Deju virsvadītājs darbā. FOTO Aina Gailīte.

Meiteņu ansamblis no Krāslavas. FOTO Aina Gailīte.

Jodelētāju koris „Jodlerclub Teufen“ un deju grupa „Gaia Dancers“ (Šveice). FOTO Aina Gailīte.

„Skroderdienas Silmačos“. FOTO Aina Gailīte.

DziesmuSvetki2013

Rīgā, Daugavas stadionā 2. jūlijā bija Jūrmalnieku pirmā darba diena.

Milzīgajā tūkstošu dejotāju pulkā Austrālijas latviešu deju kopa Jūrmalnieki veidoja vienu nelielu svītriņu perfektajā rakstā. Lai viss būtu skaisti, ir jāpieliek milzu pūles. Bija interesanti vērot, kā dejā Kūmas no vispārēja it kā haosa, pēc deju virsvadītāja komandas, raiti veidojās milzīgs simetrisks raksts pa visu stadiona laukumu. Katru deju mēģināja pusotru stundu, vēl arī blakus esošajos trijos laukumos. Vienlaicīgi skan dažādu deju pavadījumi, virsvadītāju norādījumi un tā divas dienas no plkst. 8.00-23.00. Apbrīnojama dejotāju mīlestība uz deju un viņu pūles vainagotas ar lielkoncertu.

Jūrmalnieki uz Latviju atbraukuši apvienotā sastāvā; no dažādu pilsētu deju kopām, kopā 8 pāri. Deju kopās dejo ne tikai latvieši, bet arī austrālieši, kuri latviski nerunā, bet latviešu tautas dejas ir iemīļojuši. Dejotājam ar nopietnu pieredzi ir 58 gadi un jaunākajai dejotājai tikai 16! Kolektīvu vada Lāra Brennere. Lai veicas, lai nekas nesajūk, lai izdodas līdz asarām aizkustināt skatītājus deju lieluzvedumā Tēvu laipas!

Bet tikmēr Rīgas centrā notiek ļoti daudz skaistu koncertu gan parkos, gan telpās, gan ar biļetēm, gan par paldies.

Berga bazārā Elizabetes ielā skatītāji mīļi aplaudēja mazajiem dziedātājiem, bet vēl mazāki rāmi sēdēja pat uz bruģa un ar cieņu skatījās uz tautas tērpos tērptajām meitenēm.

Vērmanes dārzā visu dienu pulcēja skatītājus Latvijas amatierteātru izrādes un tikko atklātais amata meistaru darinājumu gadatirgus.

Savukārt Esplanādē skatītāji steidzās uz viesu kolektīvu koncertu. Un skanēja tik tiešām nedzirdēta kora dziedājums un tā vadītāja pieteikums, ka viņu dziesmas mūs aizvedīs augstajos un skaistajos Alpu kalnos, piepildījās.

Šonedēļ visi ceļi ved uz Rīgu!

Aina Gailīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com