Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dziesmu un deju svētki – 3. jūlijs

Viesu kolektīvu koncerti

Laikraksts Latvietis Nr. 265, 2013. g. 11. jūlijā
Aina Gailīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Brēmenes koris. Koristi ar spēcīgām balsīm, gandrīz katrs dziedāja solo. FOTO Aina Gailīte.

Dejās bija labi redzams igauņu temperaments. FOTO Aina Gailīte.

DziesmuSvetki2013

Trešdien, 3. jūlijā Vērmanes dārzā gāja raibi un skaļi, amata meistaru gadatirgus darbojās mazākumtautību dienas Gaismas avots pasākumu fonā. Vairākas skatuves, koši tērpi, drošas balsis.

Savukārt Esplanādē uz Rīga 2014 jaunā biroja skatuves notika viesu kolektīvu koncerts. Neskatoties uz karsto laiku, skatītāju bija daudz. Visus aizrāva Rumānijas deju kolektīva Plai de Dor ārkārtīgi temperamentīgais priekšnesums, pārsteigumu arī ar dziesmām latviešu valodā sagādāja Vācijas jauktais koris Kērvīderhors (Kehrwiederchor), kuru saista draudzība ar Rīgas kamerkori. Bet vislielāko skatītāju sajūsmu un aplausus izpelnījās Bremen-Mandorf Shanty Chor, kuru atraktīvi izpildītās jūrnieku dziesmas neatstāja vienaldzīgu nevienu.

Viesu kolektīvu koncerts turpinājās pie mazās Ģildes mazītiņā pagalmiņā, kur somu tautas deju kopai Purpuri un igauņu deju grupai Jandali dejotājiem nebija nemaz tik vienkārši izdejot straujās dejas.

Man pašai vakarā gadījās patīkams pārsteigums – 11. novembra krastmalā uz Daugavas izklaides kuģīša atpūtās Brēmenes jūrnieku dziesmu izpildītāju koris, un uz manu jautājumu – kāpēc viņi nedzied – visi nodziedāja tieši man skaistu dziesmu. Nu gadās tak arī tāda laime! Ļaudis krastmalā un kuģīša komanda bija ļoti pārsteigti.

Aina Gailīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com