Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dziesmu un deju svētki – 4. jūlijs

Kokļu mūzikas koncerts un Pūtēju orķestru koncerts

Laikraksts Latvietis Nr. 265, 2013. g. 11. jūlijā
Aina Gailīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Latvīte Cirse – vienīgā, kas tuvākajās valstīs spēlē elektrisko kokli. FOTO Aina Gailīte.

Koklētāju koncerts Ķīpsalā. FOTO Aina Gailīte.

Tukuma pilsētas pūtēju orķestris. FOTO Aina Gailīte.

Sieviešu koris „Skalve“ no Bauskas novada un Skaistkalnes pūtēju orķestris Sv. Mārtiņa baznīcā Pārdaugavā. FOTO Aina Gailīte.

DziesmuSvetki2013

Ceturtdien, 4. jūlijā Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notika kokļu mūzikas koncerts, kurā 420 koklētājas apvienotas kopansamblī.

Koncerta pirmajā daļā skanēja latviešu tautas dziesmu apdares un arī oriģināldarbi, kā arī piedalījās viesi – koklētājas ar solistu un diriģentu no Kanādas. Toties otrajā daļā skanēja Ērika Ešenvalda Saules taka ar horeogrāfes Olgas Žitluhinas mūsdienu kustību grupu. Par cik esmu konservatīva, tad, manuprāt, koklei piemērotāks būtu cits dejas žanrs, bet par gaumi nestrīdas...

Es biju klāt dienas mēģinājumā un ģenerālmēģinājumā pirms koncerta. Kā jau pēdējā laikā ierasts, oriģinālkompozīcijas ir ļoti sarežģītas un pat grūti tehniski izpildāmas, un te, Ķīpsalas hallē, vēl pievienojās apskaņošanas grūtības. Protams, ka izstāžu paviljons nav piemērots koncertiem. Tad nu jautājums Rīgas Domei – vai paspēsiet savas darbības laikā uzcelt jaunu koncertzāli? Kokļu skaņas un koncerta gaisotne paliks ilgi atmiņā, jo 420 kokles ir kas īpašs.

Tāpat 4. jūlijā zem XXV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku un XV Deju svētku zīmes arī Mārtiņa baznīcā notika pūtēju orķestru koncerts. Tajā piedalījās Tukuma pilsētas pūtēju orķestris un Skaistkalnes pūtēju orķestris no Vecumnieku novada kopā ar savu sadraudzības partneri – sieviešu kori Skalve no Bauskas novada Vecsaules pagasta. Baznīcā tauru skaņas skanēja fantastiski. Un jāņem vērā, ka gan dziedātāji, gan orķestranti visu nedēļu piedalās konkursos un mēģinājumos. Šis skanīgais koncerts bija sapulcējis daudz cienītāju.

Aina Gailīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com