Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Daugavas Vanadžu“ korim lieliski panākumi

Atzīta par labāko senioru grupā

Laikraksts Latvietis Nr. 265, 2013. g. 11. jūlijā
Laura Millere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

Daugavas Vanadžu koris ieskandina DV Globālās dienas. FOTO Māris Millers.

DziesmuSvetki2013

Sestdien, 29. jūnijā Rīgas Latviešu biedrības namā notikušajos koru karos par labāko senioru grupā tika atzīts koris Daugavas Vanadzes. Tas ir liels panākums korim, kura darbība pirms pusotra gada bija teju izsīkusi. Korī pašlaik dzied 33 vanadzes no vairākām Daugavas Vanagu Latvijā nodaļām, vecuma amplitūda ir no apmēram 50 līdz 82 gadiem. Izcilā panākuma kaldināšanā lielāko ieguldījumu devusi kora diriģente Ārija Neimane:

– Ceļš līdz šim panākumam nebija viegls, jo kori tikai pirms pusotra gada pārņēmu no diriģentes Daigas Kalējas; dziedātāju bija atlicis maz, sastāvs nebija no labākajiem. Bet man ir tāda sajūta, ka šajā brīdī pats Dievs ir nācis mums palīgā, sūtot cilvēkus pie manis no Ādažiem, Limbažiem, Jaunciema – visus dziedāt gribošus un talantīgus. Daugavas Vanadžu korī ir izveidojies ļoti jauks kolektīvs – bez ļaunuma un intrigām. Visas dziedātājas grib būt kopā, lai gan labi zin, ka uz izdošanos varam iet tikai caur smagu darbu, reizēm arī ar asarām acīs par kādu aizrādījumu vai manu neatlaidību vēlamā rezultāta sasniegšanā. Liels paldies visām dziedātājām, esmu priecīga, ka mēs kopā to paveicām!

Kā izmēģinājums pirms uzstāšanās koru karos bija DV Globālo dienu atklāšana 25. jūnijā arī Rīgas Latviešu biedrības namā, par ko esot bijusi pat no vienas puses lielāka atbildība, dziedot Lielo Jundu tik plašai Daugavas Vanagu auditorijai. Komentējot paša pasākuma norisi, diriģente Ārija Neimane gan bija nelielā neizpratnē par koru karu pasākuma izkārtojumu Latviešu biedrības namā, kur bija grūti atrast piemērotu telpu, lai iedziedātos. Kora dziedātājām, no kurām liela daļa jau ir cienījamos gados, bija daudz jāstaigā, kas bija ļoti nogurdinoši.

Daugavas Vanagu Latvijā valdes priekšsēdētājs Juris Vectirāns:

– Šis panākums vienreizēji sasaucas ar mūsu aizvadītajām Daugavas Vanagu Globālajām dienām, kur Vanadžu koris gan dziedāja Lielo Jundu atklāšanas ceremonijā, gan kuplināja vanadžu dienas pasākumus Valguma pasaulē. Esmu ļoti priecīgs, ka koris nes Daugavas Vanagu vārdu tālāk tautā.

Koris ne tikai ir nosaukts Daugavas Vanadžu vārdā, bet visas dziedātājas arī ir Daugavas Vanagu biedres. Koris turpina piedalīties Dziesmu svētku pasākumos, atbilstoši savām spējām un varēšanai – uzstājās senioru koru dienā 5. jūnijā Ķīpsalas hallē, kā arī dziedāja trīs noslēdzošās dziesmas kopkorī Dziesmu svētku izskaņas sarīkojumā.

Laura Millere, DVLAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com