Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas izlasei panākumi Austrālijā

Vispasaules skolēnu informātikas 25. olimpiāde Brisbanē

Laikraksts Latvietis Nr. 266, 2013. g. 19. jūlijā
Juris Meija un Latvijas informātikas olimpiādes -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Komandas foto ar medaļām: No kreisās priekšā: Ojārs Ratnieks, Aleksis Zajakins, Aleksis Popovs, Mihails Smoliņš. Aizmugurē no kreisās Eduards Kaļiņčenko, Mārtiņš Opmanis, Rihards Opmanis. FOTO no Jura Meijas personīgā arhīva.

Kūtas kalnā (Mt. Cootha). Pirmā rindā no kreisās: Eduards Kaļiņčenko, goda konsuls Juris Meija, Edvīns Lecons, Mihails Smoliņš. Otrā rindā no kreisās: Ojārs Ratnieks, Mārtiņš Opmanis, Rihards Opmanis, Aleksis Zajakins, Aleksis Popovs. FOTO no Jura Meijas personīgā arhīva.

Ar teicamiem panākumiem Latvijas izlasei noslēgusies Vispasaules skolēnu informātikas olimpiāde IOI'2013, kas no 6.-13. jūlijam notika Kvīnslendas Universitātē Brisbanē. Sudraba medaļu izcīnīja Rīgas 89. vidusskolas 10. klases skolnieks Aleksejs Zajakins, bet bronzas medaļas – Siguldas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolnieks Ojārs Vilmārs Ratnieks un Rīgas 10. vidusskolas skolnieks Aleksejs Popovs. Ceturtais komandas dalībnieks – Mihails Smoļins (Rīgas Valsts 1 .ģimnāzijas 11. klase) parādīja labu sniegumu, tomēr līdz medaļām šoreiz pietrūka.

Kopumā sacensībās piedalījās 299 dalībnieki no 77 valstīm. Tika pasniegtas 25 zelta, 50 sudraba un 74 bronzas medaļas. Vislabāko rezultātu parādīja Ķīnas pārstāvji, izcīnot četras zelta medaļas. Arī visaugstāko rezultātu sasniedza Ķīnas pārstāvis Li Jī Čens. Medaļas izcīnīja 54 valstu skolēni.

Latvijas izlasei kopvērtējumā šogad izdevās apsteigt gan Lietuvas (viena sudraba), gan Igaunijas (trīs bronzas medaļas) komandas. Lietuva tika panākta pēc kopējo medaļu kopskaita visās iepriekš notikušajās olimpiādēs.

Pilnīgi jauna šogad bija komandas vadība – LU Matemātikas un informātikas institūta pētnieks Rihards Opmanis un četru IOI medaļu laureāts, šobrīd Kembridžas Universitātes students, Eduards Kaļiņičenko.

Iepriekšējais komandas vadītājs, LU Matemātikas un informātikas institūta pētnieks Mārtiņš Opmanis, IOI2013 darbojās IOI Starptautiskās komitejas sastāvā.

Atklāšanas svinīgajā aktā komandu apsveica Latvijas goda konsuls Brisbanē Juris Meija, vēlēdams gudrību un panākumus olimpiādes cīņās.

Pēc tam ceturdienas vakarā, kad cīņas bija beigušās, Juris Meija ar Edvīna Lecona palīdzību divās automašīnās veda visus septiņus Latvijas komandas locekļus uz Kūtas kalnu pie Brisbanes, lai parādītu Brisbanes panorāmu naktī.

Tad visi devās uz Brisbanes Dienvidkrasta restorānu, kur baudīja ēdienus un tējas dzērienus. Skats uz pilsētu arī interesants, kā arī krasta parks.

Juris Meija un Latvijas informātikas olimpiādes (http://vip.latnet.lv/lio/)Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com