Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Goppera fonds ziedo Brāļu kapiem

Svinīgs pasākums pie trešā depozitārija

Laikraksts Latvietis Nr. 266, 2013. g. 19. jūlijā
Maija Šķinķe -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
GopperaFonds

No kreisās: Vad. Aivars Oga, vad. Arnis Vējiņš, vad. Liene Kiršfelde, vad. Pēteris Aivars, Raimonds Baumanis, vad. Pēteris Jurjāns, rov. Dāvis Vējiņš, Ilona Savočkina, Guntis Gailītis, rov. Pēteris Aivars, Jr, vad. Jānis Šķinķis, vad. Inta Šķinķe vad. Nora Aivara, lielgaida Līze Zālīte, vad. Maija Šķinķe, vad. Ilze Aivara, vad. Skaidrīte Zaķe, Ingrīdai Dragūne, vad. Ilze Prikule-Oga. Priekšā mazskauti Emīls Zālīte un Kārlis Zālīte. FOTO Edgars Zālīte.

No kreisās: vad. Pēteris Aivars pasniedz ziedojumu Guntim Gailītim, aizmugurē Goppera fonda pārstāvis vad. Pēteris Jurjāns. FOTO Edgars Zālīte.

Otrdien, 9. jūlijā plkst. 14.00, Brāļu kapos pie trešā depozitārija notika ģen. Kārļa Goppera fonda ziedojuma pasniegšana Rīgas pieminekļa aģentūras direktoram Guntim Gailītim. Pateicības plāksne Goppera fondam par $5000 ziedojumu tiks novietota trešā depozitārijā, un ziedojums tiks ierakstīts Rīgas Brāļu kapu goda grāmatā. Pasākumā vadīja Latviešu skautu kustības priekšnieks vad. Pēteris Aivars, kas īsumā paskaidroja par Goppera fondu un tā darbību.

Goppera fonds tika dibināts 1947. gadā Vācijā ar mērķi: „godināt radošos darbus latviešu literatūrā, mākslā un mūzikā, kas veicina jaunatnes audzināšanu skautisma garā“. Goppera fonds vēl līdz šai dienai veic šo darbu.

Vad. P. Aivars Goppera fonda ziedojumu pasniedza Guntim Gailītim, kas tad īsumā pastāstīja par Brāļu kapu restaurācijas darbiem, kas patreiz notiek kapos.

Pasākumā piedalījās Goppera fonda loceklis vad. Pēteris Jurjāns, Latviešu skautu kustības vadītāji: vad. Jānis Šķinķis, vad. Aivars Oga, vad. Arnis Vējiņš, vad. Inta Šķinķe, vad. Skaidrīte Zaķe un rovers Dāvids Vējiņš un Pēteris Aivars Jr.

No Latviešu gaidu kustības piedalījās vadītājas: Latviešu gaidu priekšniece vad. Nora Aivara, vad. Maija Šķinķe, vad. Ilze Prikule-Oga, vad. Ilze Aivara. Klāt esot Edgaram Zālītem, mazskautiem Kārlim un Emīlam Zālītēm, lielgaidai Līzei Zālītei un Ingrīdai Dragūnei.

No Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas piedalījās Latvijas Gaidu priekšniece vad. Liene Kiršfelde.

No Brāļu kapu pārvaldes vēl piedalījās Ilona Savočkina, Rīgas Pieminekļu aģentūras pārzine un dārzniece, kā arī Raimonds Baumanis, Brāļu kapu saimniecības nodaļas vadītājs.

Pēc oficiālās ziedojuma pasniegšana visi vadītāji pulcējās pie ģen. Kārļa Goppera kapa plāksnes, lai pieminētu un godinātu bijušo Latvijas Skautu Centrālās Organizācijas prezidentu. Ģen. Kārlis Goppers tika nošauts 1941. gada 25. martā Ulbrokas mežā un 1944. gada 6. maijā tika apglabāts Brāļu kapos.

Vad. Maija Šķinķe
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com