Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


6. Lielā nometne „Daugmale“

Pulcējās Latvijas skauti un gaidas

Laikraksts Latvietis Nr. 270, 2013. g. 14. aug.
Maija Šķinķe -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Daugmale_1

Nometnes logo.

Atklāšana. Vienības ar saviem karogiem karoga laukumā. FOTO Maija Šķinķe.

Daļa gaidu un skautu pie pieminekļa Nāves salā. Trešā no labas sež vad. Paulīne Latsone.

Kāpšanas sacensības. FOTO Maija Šķinķe.

Atpūtas brīdis. FOTO Maija Šķinķe.

2013. gadā no 22. līdz 26. jūlijam notika Latvijas Skautu un Gaidu Centrālās Organizācijas rīkotā 6. Lielā nometne Daugmale. Pirmā Lielā nometne Atdzimšana notika 1990. gadā Unguros, tad 1994. gadā notika Dzintarjūra Jaunķemeros, tai sekoja Mežezers-98 pie Pļaviņām, 4. Lielā nometne Kursa 2004. gadā pie Kuldīgas, skautu īpašumā Tigavas mežā un pēdējā – 5. Lielā nometne Beverīna netālu no Strenčiem. Daugmale notika skaistā nometņošanas vietā Sniedzes, tieši uz Daugavas krasta, Tomes pagastā Ķeguma novadā. Nometnē piedalījās pāri par 200 gaidas un skauti no Rīgas, Valmieras, Kocēniem, Ķeguma, Ogres, Vaboles, Carnikavas, Jūrmalas un Dobeles.

Nometnes atklāšana notika 22. jūlijā, kad visas vienības komandanta Dāvja Kiršfelda vadībā uzsoļoja uz karoga laukuma ar saviem vienības baltiem karogiem. Nometni atklāja nometnes priekšniece un Latvijas gaidu priekšniece vad. Liene Kiršfelde: „Nometnes galvenais vadmotīvs ir vide un daba, bet mums nav runa tikai par kokiem vai puķēm, bet mums ir jādomā arī par cilvēcisko vidi, ko radām sev apkārt, lai tā būtu skaista un lai mēs katrs skautu un gaidu pulkā justos labi.“

Atklāšanā piedalījās no Latviešu skautu kustības vad. Pēteris Aivars, Latviešu skautu priekšnieks; no Latviešu gaidu kustības vad. Nora Aivara, Latviešu gaidu priekšniece, kuri apsveica nometni un novēlēja labu nometņošanu. Vēl nometnē bija ieradušies vad. Jānis Šķinķis un vad. Maija Šķinķe.

Nometnes vadmotīvs bija daba un vide ap mums. Programmā tika ietilpinātas nodarbības par dabu, lai gaidas un skauti varētu saskatīt apkārtnes skaistumu un atrast veidu, kā būt aktīvākiem dabā, par ekoloģiju un dabas piesārņošanu. Nodarbības bija iedalītas trijos posmos: pētniecība dabā, aktivitātes dabā un māksla dabā. Roveri un lielgaidas, kā arī skauti un gaidas, pavadīja vienu dienu laivās, ceļoties pāri Daugavai uz Ogri, Nāves salu un Meinarda salu.

Nometnes viesu dienā, 25. jūlijā, vecāki un viesi varēja iepazīties ar vairākiem nodarbību veidiem, kā arī vairāk iepazīties ar skautu un gaidu organizāciju. Nometnes slēgšanā 27. jūlijā visi atzina, ka nometne ir vareni izdevusies un visi grib atkal braukt uz nākošo lielo nometni.

Vad. Maija Šķinķe
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com