Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Vectēva“ izrāde Hobartā

Unikāls notikums Tasmānijā

Laikraksts Latvietis Nr. 271, 2013. g. 21. aug.
Ieva Šaule -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Zane un Vilis Daudziņi. FOTO Ieva Šaule.

Mūsu tālajā pasaules nostūrī, Hobartā, Tasmānijā, svētdien, 18. augustā notika unikāla teātra izrāde. Bijām gandarīti, ka bija izdevība skatīt izcilo Rīgas Jaunā teātra aktieri Vili Daudziņu viņa lugā Vectēvs.

Izrāde bija unikāla nevien tamdēļ, ka šī bija pirmā luga, bet arī pirmais Latvijas aktieris, kurš Hobartā ir uzstājies. Vienreizēja arī tamdēļ, ka nebija ne zāles, ne skatuves, bet visi skatītāji un aktieris, kā arī viņa ģimene atradāmies vienā telpā, kur varējām tikpat kā ar roku viens otru aizsniegt. Visu uzmanība bija pievērsta improvizētai skatuvei, un Vilis Daudziņš teica, ka pirmo reizi juties it kā runātu ar draugiem vai radiem un stāstītu savu vectēvu laika biedru stāstus.

Apbrīnojam Viļa talantu un grūto darbu vienam pašam saistīt mūsu uzmanību trīs stundu garumā, iejūtoties trīs dažādos tēlos, katram ar savu dialektu. Latviski nerunājošie varēja sekot līdzi tekstam angļu valodā televīzijas ekrānā, kas itin nemaz netraucēja latviski runājošo publiku. Bērnus visvairāk uzjautrināja granātas sprādziens ar zemes lidošana pa gaisu.

Pateicamies Mārtiņam un Ilonai Jakobsoniem par iespēju šo izrādi noskatīties viņu mājā un par visiem stādiem, puķēm un citiem rekvizītiem, kas bija izrādei nepieciešami, kā arī par garšīgiem pīrāgiem un citiem labumiem, ko baudījām starplaikā un pēc izrādes. Tad arī visiem bija iespēja ar mūsu izcilajiem ciemiņiem tuvāk iepazīties.

Ieva Šaule
Laikrakstam „Latvietis“

Red.: Pēc izrādes saņēmām ziņu no Zanes Daudziņas; viņa raksta: „Izrāde vakar bija gluži sekmīga – aptuveni 20 skatītāju. Vairāk jau arī nebija gaidāms, jo te ir ļoti maz latviešu. Viena jauna sieviete ar trim bērniem bija četras stundas braukusi pāri visai Tasmānijai, lai redzētu „Vectēvu“. Bērni uzvedās ļoti labi – sēdēja klusi un uzmanīgi skatījās!!!“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com