Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Priesterībā ordinēts latvietis

Jauns katoļu priesteris Adelaidē

Laikraksts Latvietis Nr. 271, 2013. g. 21. aug.
Paulīna Vovere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Priesteris Pēteris Rozītis uzrunā draudzi dievkalpojuma laikā Sv. Franciska Ksaverija Katedrālē Adelaidē.

Priesteris Pēteris Rozītis, viņa māte, bērni un mazbērni.

Šī gada 27. jūlijā Adelaides Arhidiacēzē, Sv. Franciska Ksaverija (St. Francis Xavier) Katedrālē, arhibīskaps Filips Vilsons (Phillip Wilson) ordinēja priesterībā diakonu Pēteri Rozīti.

Pēteris Rozītis uzauga kristīgā ģimenē un pēc apprecēšanās ar Annu audzināja jauku bērnu pulciņu. Pēteris bija ilgākus gadus Adelaides Latviešu katoļu draudzes un Latviešu katoļu Biedrības loceklis. Bērniem pieaugot, ģimene pievienojas Sv. Franciska Ksaverija Katedrāles draudzei Adelaidē. Aktīvi darbojās kārtojumos baznīcā un altāra apkalpē dievkalpojumu laikā.

Sievas Annas pēkšņa aizsaukšana mūžībā 2004. gadā bija smags pārbaudes laiks visai ģimenei. Tikai ticība un paļaušanās uz Dieva gribu palīdzēja to pārdzīvot.

Kad Pēteris atvaļinājās no skolotāja darba 2009. gadā, viņš aizbrauca uz Romu. Studēdams teoloģiju un katoļu baznīcas dogmu, Pēteris gatavojās priesterībai. Dzīvojot Romā, Pēteri iesvētīja par katoļu diakonu. Atgriežoties Adelaidē, arhibīskaps Filips Vilsons pieņēma diakonu Pēteri Adelaides Arhidiacēzē. Atzīdams viņa piemērotību un gatavību priesterībai, arhibīskaps uzņēmās diakona Pētera ordināciju.

Ordinācijas ceremonija bija pēc katoļu baznīcas rituāla. Tā notika speciālas Sv. Misas laikā, ar daudzu priesteru un kupla skaita tautas piedalīšanos.

Svinīgās konsekrācijas laikā, lūgšanās piesaucot Svētā Gara klātbūtni, arhibīskaps svētīja diakonu Pēteri ar roku uzlikšanu viņa galvai – tā sagatavojot un dodot spēku nopietnajam priesterības darbam. Tad diakona Pētera rokas tika svaidītas ar svētītām eļļām, lai padarītu Pēteri par Kristus pēcteci. Ar to tiek uzlikts pienākums priesterim iet starp cilvēkiem un mācīt tautas, kā to darīja Kristus.

Pēc tam jaunajam priesterim Pēterim uzģērba priestera tērpu, kuru mazmeitiņas Amālija, Daina un dēls Timotejs pienesa kopā ar attiecīgiem tērpa piederumiem. Svētos rakstus ceremonijas laikā lasīja meitas Stefānija un Lūcija.

Jaunais priesteris Pēteris tad tika apsveikts un uzņemts klātesošo priesteru saimē ar ikviena viņu roku uzlikšanu un miera skūpstu. Kongregācijā arī bija Pētera māte, viņa bērni ar ģimenēm, radi un draugi. Pēc ordinācijas priesteris Pēteris deva savu svētību katram un visiem.

Viņa pirmā Svētā Misa bija svētdien, 28. jūlijā plkst. 9.00 no rīta, Sv. Patrika baznīcā, Grote ielā, Adelaidē.

Latviešu katoļu saime vēl jaunajam priesterim Pēterim spēku un Dieva svētību, priesterības druvā strādājot!

Paulīna Vovere
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com