Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Atbalsis – atbalsta

Ķengurs un „Maska“

Laikraksts Latvietis Nr. 272, 2013. g. 28. aug.
Marija Perejma -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

„Atbalsis“ pirms Dziesmu svētku gājiena 2013. gadā. FOTO Roberts Birze.

Anita Andersone nodod „Atbalsis“ ziedojumu „Maskas“ kora diriģentam Jānim Ozolam. FOTO no Andersonu ģimenes personīgā arhīva.

Austrālijas apvienotais, virtuālais koris Atbalsis var lepoties, ka sarakstā ir pāri par 130 koristiem, ieskaitot turpat visus valsts jaukto koru diriģentus. Kopš dibināšanās 2007. gadā Atbalsis ir piedalījies divos Latvijas Dziesmusvētkos un katru reizi daļu no sevis novēlējuši dziesmotai tautai.

2008. gadā uz Rīgu aizbrauca 33 koristi, un viens no tiem – Mārtiņš Strīķis pieteicās Dziesmusvētku gājienā būt ķengurs. Brisbanes koristes Maira Turaida un Veronika Nilsena atrada šniti un drēbi, un Melburnas koriste Māra Piksone pārveda 6 kg smago nastu uz Rīgu, kur ar mākslinieces Skaidrītes Deksnes starpniecību sazinājās ar Nacionālā teātra kostīmu meistari Dzintru Jaunupi. Tas tika radīts ar visu koristu ziedoto atbalstu, un pēc gājiena augusta mēnesī to uzdāvināja Nacionālajam teātrim. Mēnesi vēlāk ķengura kostīms atradās uz skatuves lugā Visiem zināms Lācis un viņa dr. Par dāvāto kostīmu režisors Regnārs Vaivars bija lielā sajūsmā.

Šogad uz Dziesmusvētkiem atsaucās 65 koristi. Melburnietei Anitai Andersonei bija doma atbalstīt kori Maska, kas elektroniski ieskaņoja atsevišķas balss partitūras katrai dziesmai; tas visiem bija par brīvu pieejams kā mācību viela. Doma bija atbalstīt kora iecerēto Imanta Ziedoņa kompaktdiska tapšanu. Doma laukumā, saņemot savas ID kartes, koristi nodeva ziedojumu Atbalsis kopvadītājai Inesei Lainei.

Maskas kora diriģents ir ļoti talantīgais Jānis Ozols, kura vadītais koris koru karu finālā ieguva 1. vietu. Viņa Jāzepa Vītola Rūķīši un mežavecis bija acīm un ausīm muzikāls mielasts. Tur bija redzama viņa asprātība un radošais humors, ko viņš izveidoja kā teātra priekšnesumu. Jānis saņēma aicinājumu piedalīties čempionu konkursā Pasaules koru olimpiādē 2014. gadā Rīgā. Nākamgad Jānis atradīsies Stokholmā Zviedrijas Karaliskajā mūzikas akadēmijā.

Augustā Anita pati satikās ar Jāni un nodeva Atbalsis ziedotos 250 Ls. Jānis raksta: „Rakstot Dziesmusvētku noslēguma koncerta balsis, mums ne reizi neienāca prātā, ka kāds teiks TĀDU paldies! Kā jau zināms, Latvijā katrs lats ir svarīgs, tāpēc tiešām ļoti priecājamies un novērtējam jūsu labsirdību. Diemžēl izskatās, ka tuvākajā laikā ideja par I. Ziedoņa CD tapšanu nerealizēsies. Ar jūsu atļauju mēs to ieguldīsim mūsu Ziemassvētku koncerta tapšanā.“

Lai tuviem un tāliem rūķīšiem turpina izskanēt kopīgais dziesmu prieks!

Marija Perejma
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com