Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Baltijas valstu prezidenti Amerikā

Tiekas ar ASV prezidentu Obamu

Laikraksts Latvietis Nr. 273, 2013. g. 4. sept.
Latvijas Valsts prezidenta kanceleja - Prezidenta preses dienests -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess, ASV prezidents Baraks Obama, Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite. FOTO Toms Kalniņš, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja.

ASV prezidents Baraks Obama un Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš. FOTO Toms Kalniņš, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja.

No kreisās: Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess, ASV prezidents Baraks Obama, Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite. FOTO Toms Kalniņš, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja.

ASV un Baltijas valstis – vienlīdzīgi stratēģiskās sadarbības partneri

Piektdien, 30. augustā pēc ASV prezidenta Baraka Obamas ielūguma darba vizītē Vašingtonā viesojās Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, Lietuvas un Igaunijas prezidenti. Tiekoties ar Baraku Obamu un ASV viceprezidentu Džo Baidenu, galvenie sarunu temati skāra Baltijas valstu drošības jautājumus NATO līgumattiecību kontekstā, Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbību reģionālās sadarbības ietvaros, kā arī jautājumus par Baltijas valstu pieredzes nodošanu Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstu attīstībai nākotnē un sadarbību ar šīm valstīm.

„NATO alianse nav vecāko vai jaunāko partneru sadarbības modelis. Mēs Vašingtonas līguma 5. panta saistības uztveram ļoti nopietni,“ sarunā atzīmēja ASV prezidents.

ASV puse augsti novērtēju Latvijas un Baltijas valstu iesaisti Afganistānas misijā, kas skaidri apliecina, ka Baltijas valstis ir uzticami partneri NATO aliansē.

Novērtējot 30. augustā notikušo sarunu gaitu, Valsts prezidents A. Bērziņš uzsvēra savstarpējās sapratnes gaisotni, kas valdīja gan ASV viceprezidenta rezidencē, gan tiekoties Baltajā namā visām amatpersonām kopā, kā arī atzina, ka sarunas notika starp četriem līdzīgiem partneriem un draugiem.

„Ir skaidrs, ka šodienas tikšanās tieši apliecina stabilu un ilgtermiņa ASV interesi gan Baltijas valstīs, gan Eiropā,“ uzsvēra Valsts prezidents.

Aktualizējot jautājumus par kiberdrošības nozīmi mūsdienās, Valsts prezidents izteica Latvijas gatavību un apņēmību ciešāk sadarboties ar ASV, piebilstot, ka Latvijā ir profesionāļi, kas var pārņemt ASV pieredzi un iestrādes šajā jomā, lai kopīgi sadarbotos šādu noziegumu prevencijā un atklāšanā.

Pārrunājot jautājumus par ekonomisko sadarbību starp ASV un Latviju, Andris Bērziņš atzina, ka šajā jomā vēl ir ļoti liels iespēju potenciāls, kas nav izmantots un kam jāpievērš pastiprināta uzmanība, lai no 19. vietas tirdzniecības apgrozījuma jomā nonāktu vismaz pirmajā desmitniekā. Šajā kontekstā Valsts prezidents uzsvēra potenciāli attīstāmos tirdzniecības kanālus, ko Latvija var piedāvāt saviem rietumu partneriem. Labs piemērs ir Ziemeļu tirdzniecības tīkls, kur Latvija ieņem vadošo lomu preču transportēšanai no un uz Afganistānu.

Sarunās tika skarti arī jautājumi par enerģētisko drošību, attiecībām ar Baltijas valstu kaimiņiem, Transatlantisko tirdzniecības un investīciju partnerības līgumu, kā arī šobrīd aktuālo Sīrijas jautājumu.

„Apzināta ķīmisko ieroču pielietošana pret civiliedzīvotājiem Sīrijā ir noziegums pret cilvēci. Tādēļ šādu rīcību nedrīkst atstāt bez starptautiskās sabiedrības reakcijas, un vainīgajiem ir jāsaņem pēc nopelniem,“ uzsver A. Bērziņš.

Sarunu noslēgumā Valsts prezidents izteica uzaicinājumu ASV vadītājiem apmeklēt Latviju un Baltijas valstis.

Latvijas Valsts prezidenta kanceleja
Prezidenta preses dienestsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com