Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ceļojums pa Latviju

Sidnejas skolēni stāsta par saviem piedzīvojumiem

Laikraksts Latvietis Nr. 273, 2013. g. 4. sept.
Valdis Krādziņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Lāra Veidnere. FOTO Undis Kaņepe.

Kārla Tuktēna. FOTO Undis Kaņepe.

Elza Svilāne. FOTO Undis Kaņepe.

Selga Tuktēna. FOTO Undis Kaņepe.

Publika. FOTO Māra More (Moore).

Sestdien, 10. augustā, plkst. 12.00 Sidnejas Latviešu nama Mārtiņa Siliņa zālē sestdienas skolas skolēni stāstīja par savu ģimeņu piedzīvojumiem šovasar Latvijā. Uz ekrāna rādīja slīdītes (diapozitīvus).

Lāra Veidnere brauca uz Latviju ar māsu Sigrīdu un vecākiem Tomu un Ingrīdu. Vispirms viņa stāstīja par Jāņu svinībām pie Usmas ezera. Viņa vija vainagus no saplūktām lauku puķēm. Ģimene dzīvoja teltīs. Vēlāk viņi uztaisīja Jāņuguni.

Nākamā dienā viņi apciemoja Ventspili, kur sasveicinājušies ar visiem radiem. Ventspilī bijušas ap 30 mākslīgas govis – skulptūras. Viņi vēl redzēja pulksteņa torni Simpsonus, pie kā nofotografējās. Piedzīvojum bija parkā, kur šļūkusi lejā pa kalnu.

Rīgā parkā uz tilta bija pieķēdētas atslēgas, ko tur atstāja jaunlaulātie. Viņi vēl redzēja Nacionālo bibliotēku, torņus un Brīvības pieminekli ar uzrakstu Tēvzemei un Brīvībai.

Kundze rokās turēja zvaigznes – Vidzemi, Kurzemi (un Zemgali) un Latgali. Rīgā vēl redzēja Trīs brāļus (namus Vecrīgā), Doma baznīcu un Melngalvju namu.

Garciemā viņi bijuši jūrā, kas bija silta. Vēlāk bērnu folkloras koncertā satikusi savas radinieces Austrālijā – māsīcas Selgu un Kārlu, kā arī draudzeni Elzu. Baltezerā viņi vizinājušies ar motorlaivu, kur Lāra redzēja varavīksni. Turaidā apskatījuši baznīcu un pili, kur bija muzejs un cietums.

Rīgā viņi redzēja Zigfrīda Annas Meierovica ielu, kas ir nosaukta viņu radinieka vārdā.

Aizbraucot uz Tērveti, viņi pastaigājās pa Pasaku mežu, kur no koka bija taisīti rūķīši, un tur arī satika īstu raganu. Pasaku mežā bija pūķis, un viņi sēdēja starp karaļiem un karalienēm. Ciemojoties vēl pie kāda ģimenes drauga, dīķītī redzēja vardītes.

Rīgā ģimene skatījās tautas dejas, kur salijuši, un Kopkora koncerta mēģinājumu.

Tad skatītāji redzēja Kārlas Tuktēnas filmu par Latviju. Filmā redzēja Jāņu svinēšanu pie Usmas ezera kopā ar māsīcām. Selga ar Kārlu arī dzīvoja teltīs. Bija Jāņuguns un uzvilkts Latvijas karogs. Redzēja Selgu, šaujot ar bultu un loku. Citā bildē redzēja noķerto līdaku. (VK: Tā ir plēsīga, bet garšīga zivs!)

Piedzīvojumu parkā Selga pārcēlās ar virvi.

Tālāk redzēja tautas dejas un Dziesmu svētku gājienu. Visbeidzot redzējām, spēlējot mūziku rokgrupu Dzelzs vilks.

Tad Selga Tuktēna stāstīja par Latvijā redzēto. Viņa bijusi pie vecmāmiņas Blaumaņa ielā. Tur ir lifts, bet Selga skrējusi augšā pa kāpnēm. Viņa ir bijusi uz Zāļu tirgu Rīgā, kā katru gadu. Tur Aldis, mātes brālis, pārdevis T-kreklus.

Tad viņi braukuši kādas divas stundas, lai tiktu pie Usmas ezera. Pa ceļam viņi apbrīnoja magones un ēda zemenes. Kad mašīna brauca ap stūri, viņu saspieda starp mantām. Pie Usmas ezera viņa pina vainagus. Ģimene noķēra piecas līdakas. Pie ezera bijuši lieli odi. Aldis viņai uztaisīja loku un bultas. Selga jau esot Latvijā astoto reizi!

Kārla, Selgas māsa, tad pastāstīja par saviem piedzīvojumiem. Viņa noķēra līdaku, kurai iekšā bija otra zivs, ko līdaka bija aprijusi. Viņai ļoti patika pie Usmas ezera, kur viņa gulēja teltī. Kārla arī gulējusi šūpuļtīklā, kas karājās starp diviem kokiem. Kārla uzskatot Aldi, savu onkuli, kā Bear Grylls.

Elza Svilāne bija uz Latviju ar brāli, māsu un vecākiem Paulu un Ievu. Viņa bijusi pie vecmammas un opīša. Dārzā viņa lasīja zemenes. Viņas opītim ir bites. Vēl mēs fotogrāfijās redzējām krupi un stārķi ar trim mazuļiem ligzdā. Redzējām vecmammu Limbažos pie Lielezera. Tur bija virtuve un šķūnis ar daudz vecām mašīnām. Opis tās krājis. Redzējām lauku skatus ar siena ruļļiem. Viņi arī bijuši pie Igates pils. Elza šūpojās šūpolēm. Limbažos viņa redzēja strūklaku.

Elza arī noskatījās Dziesmu svētku gājienu pie Brīvības pieminekļa. Viņa nogaidīja kamēr Latgolas dalībnieki pagāja garām. Viņa arī pavadīja laiku Saunagā, Kurzemes jūrmalā. Tur uztaisīja ugunskuru un ar draudzeni Bellu cepa marshmallows. Elzai tur ir sava personīgā būdiņa. Redzējām arī viņas brāli un māsu, pūšot sveces dzimšanas dienas svinībās. Elzai ļoti garšo tomātu un diļļu čipsi (čipi).

Visas meitenes bija lielā sajūsmā par Latvijā redzēto un izjusto. Klausītāji arī.

Valdis Krādziņš
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com