Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latviešu biedrība Vašingtonas štatā

Amerikas-latviešu Sabiedriskā Centra Sietlā pastāvēšana apdraudēta

Laikraksts Latvietis Nr. 276, 2013. g. 19. sept.
Sandis Kondrāts -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

ASV Sietlas pilsēta, plānojot jauna sabiedriskā transporta sistēmas atzara būvniecību, ir apdraudējusi Latviešu Sabiedriskā Centra un Latviešu evaņģēliski luteriskās baznīcas pastāvēšanu. Jāatzīmē, ka Latviešu Sabiedrisko Centru izmanto arī Vašingtonas štata igauņu un lietuviešu kopienas, kam pašiem nav sava kultūras un sabiedriskā centra.

Visu trīs Baltijas valstu Vašingtonas štata kopienas un organizācijas ir apvienojušās cīņā ar mērķi nosargāt Latviešu Sabiedriskā Centra pastāvēšanu. Organizāciju biedri un atbalstītāji ir uzsākuši informatīvu kampaņu Sietlā, uzrunājot politiķus un nesot amerikāņu sabiedrībā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas stāstu.

Latviešu biedrība Vašingtonas štatā ir dibināta 1949. gadā. Latviešu Sabiedriskajā Centrā pašlaik aktīvi darbojas Latviešu evaņģēliski luteriskā draudze, Dāmu komiteja, Latviešu biedrība Vašingtonas štatā, Sietlas Latviešu skola, Tautas deju kolektīvs Trejdeksnītis, Sietlas Latviešu koris un Latviešu pavārmākslas un rokdarbu kopa.

Sietlā atrodas vienīgā universitāte ASV, Vašingtonas Universitāte, kurā var apgūt latviešu valodu, un ir īpaša Baltijas studiju programma, ko atbalsta Latviešu biedrība Vašingtonas štatā. Kopš 2005. gada Latvijas valdība atbalsta latviešu valodas lektoru no Latvijas Universitātes, kas pasniedz latviešu valodu Vašingtonas Universitātē. Universitātes bibliotēka glabā lielāko latviešu valodas grāmatu kolekcija ASV, un ir centrālais avots latviešu grāmatu apmaiņai starp ASV universitātēm.

Posmā no Otrā pasaules kara beigām līdz 1991. gadam, Sietlas latvieši kopā ar lietuviešiem un igauņiem aktīvi popularizēja un atbalstīja Baltijas neatkarības ideju ASV. Kopš Latvijas neatkarības atgūšanas, Latviešu biedrība Vašingtonas štatā ir organizējusi neskaitāmas ziedojumu un palīdzības kampaņas Latvijai un atbalstījusi to, kopjot un popularizējot Latvijas kultūru ASV.

22. septembrī Latvijas valsts prezidents Andris Bērziņš pagodinās Sietlas Latviešu sabiedrisko centru ar apmeklējumu savas ASV un Kanādas darba vizītes ietvaros.

Latviešu biedrība Vašingtonas štatā lūdz palīdzību Latvijas iedzīvotājiem un organizācijām Latvijā un visā pasaulē! Lūdzu, nosūtiet atbalsta vēstuli vai e-pastu Sound Transit ar lūgumu saglabāt un aizsargāt Sietlas Latviešu sabiedrisko centru, kas ir nozīmīgs latviešu kultūras un tradīciju nesējs un kopējs reģionā.

Sound Transit e-pasta adrese ir LynnwoodLinkDEIS@soundtransit.org un pasta adrese ir: Sound Transit, Draft EIS Comments c/o Lauren Swift, 401 S. Jackson St., Seattle, WA 98104 USA.

Paziņojumu sagatavojis
Sandis Kondrāts, tēlnieks

Vairāk informācijas var saņemt, griežoties pie MarisasVej-Rogeines (Way-Rogaine), Latviešu biedrība Vašingtonas štatā sabiedrisko attiecību koordinatore: marisa.wayrogainis@gmail.com, (+1) 206-819-3403.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com