Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Lietuviešu šefi atkal Vanagmājā Adelaidē

Abas DV nama zāles bija pilnas

Laikraksts Latvietis Nr. 277, 2013. g. 25. sept.
Gunta R. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Ēdiena baudītāji. FOTO Gunta R..

Ēdiena baudītāji. FOTO Gunta R..

Kā tas nāk, ka vanadžu saimnieces uz savām sestdienas pusdienām spēj pievilkt labākā gadījumā kādus 20 ēdājus un bieži vien krietni mazāk, bet uz kaimiņtautas viesu šefpavāru piedāvājumu piesakās tuvu pie 100 gardēžiem? Mūsu piedāvājums nav ne sliktāks, ne dārgāks, ir pat lētāks, taču laikam īpaša burvība un pievilkšanas spēks pieder vārdiem profesionāls šefpavārs, ar kuriem vienkāršas saimnieces acīmredzot nespēj konkurēt. Varbūt puslappuses lielā reklāma Adelaides Ziņotājā spēlēja savu kairinošo lomu. Turklāt latviešu skolas sarīkojums bija jau pulcinājis lielu daļu tautas, kas noapaļoja savus svētkus ar eksotiskām, kopīgām pusdienām DV namā.

Lai nu kur slēpjas šīs mistērijas pamats, aicinājums Ziņotājā uz 21. septembra pusdienām DV namā skanēja kā no smalka, moderna restorāna ēdienkartes: Atlantijas laša filejs diļļu mērcē ar kartupelīšiem un svaigiem salātiem vai itāļu lauku virtuves specialitāte ossobuco ar aromātiskas citrona miziņas, ķiploka, un pētersīļu garoziņu, piedevām kartupeļi un pavasara dārzeņi. Saldā ēdienā mini Pavlova ar augļiem un putukrējumu. Kārdinoši, vai ne?

Sakarnieka lomu starp šefiem un latviešu sabiedrību uzņēmās Andris Jaudzems, pieņemdams pieteikumus jau pāris nedēļas iepriekš un noorganizēdams savas ģimenes locekļus virtuves un apkalpotāju darbos. Šoreiz Vanadzes varēja uzpucēties un justies kā viešņas pašas savā mājā – pārmaiņas pēc lai strādā citi! Šādā uzņēmumā bez labas organizācijas būtu haoss, bet nekur nemanīja ne mazāko cinīti, kas šo lielo vezumu varētu apgāzt: organizācija pirmklasīga gan virtuvē, gan bārā, gan ēdamzālē. Sveicami un teicami!

Abas DV nama zāles bija pilnas, bet ne abas reizē, apkalpošana veikla un smaidīga, un bija grūti izvēlēties, kas būtu garšīgāks – zivis vai gaļa. Tauta ēda un slavēja visu – tukšie šķīvji apliecināja ēdāju piekrišanu. Krodziniekam bija darba pilnas rokas, visiem slāpes remdējot; pats knapi dabūja mierīgi paēst.

Izplatījās ziņa, ka kāds viesis tieši tanī dienā svin savu dzimšanas dienu. Neskatoties uz to, ka viņš ne vārda nesaprata, jo nav latvietis, apsveicām viņu ar kopīgi nodziedātu Augstu laim' un prieku līdz trešajai reizei – ...un trešoreiz', lai dzīvo sveiks! Vārdus viņš nesaprata, bet sentimentu noteikti. Kad jau dzied, tad dzied. Imants Kronītis klāja vaļā akordeonu, un nodziedājām vēl Dažu skaistu ziedu un Zilo lakatiņu, kas tikai veicināja vispārējo omulību.

Mīļie Adelaides tautieši! Lūdzami, nākiet uz vanagu namu ēst arī tad, kad pusdienas gatavo pašas Vanadzes; neesam profesionāli šefi, bet galvoju, ka jūs tomēr paēdīsiet garšīgi, sātīgi un lēti, un palīdzēsiet Vanadžu labdarības darbam. Gaidīsim!

Gunta R.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com