Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latviešu skolu sarīkojums Melburnā

Dziesmas, dejas un teātris

Laikraksts Latvietis Nr. 277, 2013. g. 25. sept.
Līga Dārziņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
MLBDaugavasSkola

MLV

Melburnas Latviešu vidusskola

Daugavas skolas pārzine Līga Dārziņa un vidusskolas pārzinis Kārlis Brēmanis. FOTO Maksis Dārziņš.

Dzied bērnudārza un sagatavošanās klases audzēkņi. FOTO Maksis Dārziņš.

Tautas dejas – 1.-7. klases audzēkņi. FOTO Maksis Dārziņš.

Daugavas skolas bērnu koris. FOTO Maksis Dārziņš.

Daugavas skolas 8. klases skolnieku luga „Pīters Pens“. FOTO Maksis Dārziņš.

„Meistaršefpavārs“ – vidusskolnieku luga. FOTO Dāvids V. Dārziņš.

Sarīkojuma programma.

Sarīkojuma programma.

Skatītāju pilna Melburnas Latviešu nama Lielā zāle! Daugavas skolas un Melburnas Latviešu vidusskolas draugi un labvēļi sestdien, 21. septembrī, izbaudīja veselu virkni bērnu priekšnesumu abu skolu Gadskārtējā sarīkojumā.

Pēcpusdienu ievadīja skolas pārziņi Līga Dārziņa (MLB Daugavas skola) un Kārlis Brēmanis (Melburnas Latviešu vidusskola), sveicot viesus un novēlot viņiem jautru pēcpusdienu draugu vidū, skatot bērnu priekšnesumu karnevālu.

Svētbrīdi noturēja Melburnas Ev. lut. draudzes mācītājs Dainis Markovskis. Tad uz skatuves nostājās bērnudārza un sagatavošanas klases seši skolēni. Bērni dziedāja tautas dziesmiņu Stāvēju, dziedāju skolotājas Lilitas Lauriņas vadība. Daži dziedāja drošāk, daži kautrīgāk, bet visi izpelnījās skaļus skatītāju aplausus.

Sekoja Daugavas skolas skolēnu tautas deju uzvedums. Bērni savos skaistajos tautas tērpos vispirms nostājās trijās gatves, puisis pret meiteni, un nodancoja Grečinieku. No šīs dejas izveidojās trīs dārziņi Sudmaliņām, un no tiem atkal viens dārziņš otra vidū Plaukstiņpolkai. Bērni raiti un smaidīgi nodejoja pat grūtākās tūres, un bija skaidrs, ka viņiem pašiem arī bija prieks par saviem sasniegumiem. Paldies tautas deju skolotājai Lārai Brennerei!

Tad dzirdējām pirmo no divām skolas kora dziedātajām kora dziesmām – Imanta Kalniņa Princesīte un trubadūrs. Dziesma ievadīja šī gada 8. klases lugu Pīters Pens. Lugu paši izveidoja 8. klases skolnieki Līsa Jaunalksne (Vendija), Kintija Jakse (Zvārgulīte), Lūkas Elberts (Pīters Pens) un Tomas Kalējs (Kapteinis Āķis). Iespaidīgs bija Bites un Andra Švolmaņu skatuves ietērps – vienkārši izdekorēti kora podesti pēc jūras viļņiem, un apgaismots palags, kas rādīja reizēm Londonas zvanu torni, reizēm uzbrucēju putnu un reizēm Kapteiņa Āķa kuģi. Par ludziņas sekmēm liecināja mazo bērnu nenovērstie skatieni uz skatuvē notiekošo. Liels paldies arī 8. klases skolotājai Dacei Daliņai par iedvesmu un padomiem ludziņas izveidošanā!

Daugavas skolas daļu nobeidza skolas kora izpildījumā otra dziesma – Imanta Kalniņa Smilšu rausis. Bērni to skanīgi un droši nodziedāja, un pēc skatītāju pieprasījuma, to arī atkārtoja. Šeit liela pateicība kora vadītājai Jolantai Lārmanei!

Pēc pārtraukuma, pa kura laiku viesi baudīja siltas pusdienas un atspirdzinājumus, uz skatuves nāca Melburnas Latviešu vidusskolas skolnieki ar savu pašu uzrakstīto lugu Meistaršefpavārs. Tur gan bija ko izsmieties. Septiņi savādnieki stādījās priekšā ar savām kulinārajām spējām, lai izcīnītu pirmo vietu un lielo naudas balvu.

Students Sīmons (Kalvis Švolmanis) gatavoja parastās nūdeles no paciņas, Francijas šefpavārs (Toms Gross) no tikai vislabākajām izejvielām gatavojas pīrāgu krokembušu, senlaicīgā Hilda (Kristīne Elberta) pasniedza žurku gaļas kotletes, Profesors (Ingus Purēns) brūnu, eksplozīvu proteīna dzērienu, Burvis Boriss (Maksis Dārziņš) pildītas cūkas galvas vietā uzbūra cūkas ausi, trakija Agata Trakbumba (smagās mašīnas vadītāja, Lelde Graudiņa) savārīja sava veida hamburgeru un visbeidzot saimniece Sintija Krakovjaka (Daina Jefimova) piedāvāja ķirbju zupas priekšēdienu. Viņai gan nebija laba latviešu valoda, un karotes vietā viņai pasniedza karotu (burkānu!). Sacensības pasniedzēji bija Mats Prestons (Brita Kalēja) un Georgs Kolombaris (Kārla Jaudzema), lai gan Georgs beigās dīvainā veidā pārtapa par lāci. Arī šo ludziņu jaunie skolas bērni vēroja ar patiesu interesi un izbrīnu. Paldies vidusskolniekiem un palīgiem par šo uzjautrinošo sniegumu!

Paldies arī Jānim Kārkliņam par apskaņošanu un apgaismošanu visas pēcpusdienas garumā.

Pēcpusdiena nobeidzās pie kafijas, kūkām un ar loteriju.

Daugavas skolas pārzine
Līga Dārziņa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com