Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Rīgā sākusies PBLA valdes sēde

Pulcējās 6 mītņu zemju centrālo latviešu organizāciju pārstāvji

Laikraksts Latvietis Nr. 278, 2013. g. 4. okt.
Jānis Andersons -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
PBLA

PBLA

Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA) no 2013. gada 2. līdz 4. oktobrim Rīgā rīko savu gadskārtējo valdes sēdi. Valdes sēdes oficiālā atklāšana notika 2. oktobrī plkst. 9.00 Rīgā, Mazās Ģildes Lielajā zālē. Valdes sēdes atklāšanā uzrunas teica PBLA priekšsēdis Jānis Kukainis un Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA) ir ārzemju latviešu organizāciju augstākā pārstāvība, kas apvieno sešas mītņu zemju centrālās latviešu organizācijas – Amerikas Latviešu Apvienību, Eiropas Latviešu Apvienību, Latviešu Nacionālo Apvienību Kanādā, Latviešu Apvienību Austrālijā un Jaunzēlandē, Dienvidamerikas un Karību Latviešu Apvienību un Krievijas Latviešu Kongresu.

PBLA dalīborganizācijas arī šajā valdes sēdē ziņos par visu latviešu organizāciju darbu savās mītņu zemēs, lems par nākotnes mērķiem un darbības prioritātēm, kā arī pārrunās 1. oktobrī spēkā stājušos Pilsonības likuma grozījumus un to ieviešanu dzīvē. Šobrīd, kad strauji pieaudzis latviešu jaunizbraucēju skaits visā pasaulē, viens no PBLA uzdevumiem ir jaunizbraucēju integrēšana esošajās latviešu organizācijās ārzemēs, latviskās izglītības un kultūras saglabāšana un stiprināšana svešumā. Šogad aprit 22 gadi, kopš PBLA savas gadskārtējās valdes sēdes notur Rīgā un 57 gadi, kopš PBLA dibināšanas ASV 1956. gadā.

Jānis Andersons
PBLA pārstāvniecības vadītājsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com