Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Jaunumi Sidnejas Kino Klubā

Izrādīs pēdējo gadu labākās latviešu kinofilmas

Laikraksts Latvietis Nr. 279, 2013. g. 10. okt.
Inese Pētersone, Andris Vītoliņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Domājam, ka pēdējā laikā Sidnejas latviešu kopienai nebūtu jāsūdzas par kino pasākumu trūkumu. Nupat tika izrādītas filmas Latvietim būt un Dziesmu svētki – tautas kustība. Šo pasākumu organizēja Jānis Čečiņš; mums ir arī Senioru saieti, kuros ir iespējams noskatīties visu iemīļotas retro filmas, un nesen, šī gada augustā, esam pieteikuši arī sevi ar ciklu Pēdējo gadu labākās latviešu kinofilmas.

Paldies kino skatītājiem par atsaucību iepriekšējās filmu izrādīšanas reizēs. Bija prieks par to, ka skatītājiem ir interese par to, kas notiek Latvijas kino pēdējos gados, tāpat par to, ka nu jau Oskaram izvirzītajai filmai Mammu es tevi mīlu bija atsaucība arī no Sidnejas publikas puses. Šajā gadā paredzēts izrādīt filmas arī 19. oktobrī un 9. novembrī.

Sestdien, 19. oktobrī paredzēts izrādīt: plkst. 13.30 būs Bekons, sviests un mana mamma, kur teksts ir ierunāts angliski, bet latviskajai runai ir subtitri angļu valodā. Režisore – Ilze Burkovska-Jacobsen. Filmas garums 52 minūtes. Filmas Bekons, sviests un mana mamma galvenā varone ir režisores mamma – zemniece Tāle Kalna, kuru Ilze filmējusi 17 gadus. Filma ir stāsts par pēckara paaudzi Latvijā no neatkarības atgūšanas laika līdz šim brīdim, sapni par vecajiem, labajiem laikiem, politiskām un sociālām pārmaiņām, kas skar vienkārša cilvēka dzīvi – filmas galveno varoni – Ilzes mammu. Filmas stāsts ir personisks, taču vienlaicīgi tā ataino plašākā kontekstā Latvijas attīstību pēcatmodas laikos. Interesanti ir tas, ka Ilze jau daudzus gadus dzīvo Norvēģijā, un šī filma ir Norvēģijas-Latvijas kopražojums.

Otrā filma plkst. 15.15 būs Kolka Cool latviešu valodā ar angļu subtitriem. Filmas garums 1 stunda 32 minūtes. Ieteicama skatītājiem no 15 g. vecuma. Režisors – Juris Poškus. Lomās – Iveta Pole, Artuss Kaimiņš, Andris Keišs, Aigars Apinis, Varis Piņķis, Māra Ķimele, Guna Zariņa, Līga Vītiņa un Agnese Čivle.

Filma Kolka Cool ir filmēta Mazirbē un Kolkā. Tas ir melnbalts kinostāsts, kas vēsta par diviem brāļiem un viņu ilūzijām par sievietēm. Andžas precību piedāvājums liek viņa draudzenei Simonai pārdomāt savu izvēli. Viņu attiecības tiek pakļautas pārbaudei, kad no jūras negaidot pārrodas Andžas vecākais brālis Gvido. Savstarpējas ambīcijas brāļus gan šķir, gan vieno. Filmā netrūkst ironisku situāciju, kautiņu un Kurzemes piekrastei raksturīgās bravūrības.

Šī filma saņēmusi apbalvojumus festivālos Lielais Kristaps 2012, Minskas Listopad, galvenā balva piešķirta Sanktpēterburgas kinofestivālā, tāpat tā ir saņēmusi augstu profesionālo novērtējumu – starptautiskās kinokritiķu federācijas FIPRESCI balvu 22. Kotbusas filmu festivālā.

9. novembrī atkārtoti izrādīsim filmas Mammu es tevi mīlu un Trejādas saules tiem, kam nebija tās iespēja noskatīties augustā.

Sidnejas latviešu kino sezona noslēgsies ar Dream Team 1935 demonstrēšanu novembra beigās vai decembra sākumā. Mēs esam sameklējuši jaukas telpas šim pasākumam, kuru organizēs goda konsuls Aldis Birzulis.

Ne visi var noskatīties divas filmas pēc kārtas. Savus ierosinājumus vai vēlmes atkārtoti izrādīt kādu no filmām pieņemsim pa telefonu vai pa elektronisko pastu, kas norādīts zemāk. Tā kā dzīve reizēm ienes negaidītas korekcijas mūsu plānos, tad lūdzam neaizmirstiet atstāt arī savu kontaktinformāciju, lai laicīgi varam informēt par izmaiņām un jaunumiem.

Un vēl – mūsu filmu dienām 19. oktobrī un 9. novembrī ir vajadzīgi pāris palīgi kafejnīcā. Zvaniet, rakstiet, piesakieties pa telefonu 0499145824 vai e-pastu kinoklubs.sidneja@gmail.com.

Uz tikšanos!

Inese Pētersone, Andris Vītoliņš
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com