Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pjotrs Avens

Kļūst par Latvijas Universitātes Goda doktoru

Laikraksts Latvietis Nr. 280, 2013. g. 17. okt.
Igors Barss -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Pjotrs Avens, LU rektors Mārcis Auziņš.

Sestdien, 28. septembrī, Pjotrs Avenam tika piešķirts Latvijas Universitātes (LU) Goda doktora nosaukums. Jaunais goda doktors tika sveikts Senāta svinīgajā sēdē, kas notika par godu LU 94. gadskārtai. LU Goda doktora nosaukums Maskavas Ekonomikas augstskolas profesoram P. Avenam tika piešķirts par viņa zinātnisko un praktisko ieguldījumu Latvijas attīstībā un sadarbībā ar Krieviju, kā arī atbalstu Latvijas Universitātei.

„Latvijas Universitāte ir vadošā Latvijas augstskola, kuras studenti ir viens no būtiskākajiem resursiem Latvijā – tieši izglītotas, uz attīstību vērstas personības veido valsti. Esmu patiesi pagodināts par Latvijas Universitātes piešķirto Goda doktora nosaukumu,“ akcentē Pjotrs Avens.

Uzņēmējs, mecenāts, ekonomikas zinātņu doktors Pjotrs Avens dzimis Maskavā. Vectēvs Jānis Avens bija latviešu strēlnieku divīzijas karavīrs, represēts. Šodien P. Avens ir krievu valsts amatpersona, uzņēmējs, P. Avena Labdarības fonda Paaudze dibinātājs Latvijā, vada Latvijas-Krievijas Lietišķās sadarbības padomi.

Studējis Maskavas Valsts Universitātes Ekonomisko fakultātē. 1989.-1991. gados P. Avens bija Starptautiskā Institūta zinātniskais biedrs (Laksenburga, Austrija), vienlaikus darbojoties kā PSRS Ārlietu Ministrijas padomnieks. No 1994. līdz 2011. gada jūnijam ir ieņēmis Alfa bankas prezidenta amatu. 2004. gadā žurnāls Institutional Investor nosauca P. Avenu par labāko uzņēmēju finanšu pakalpojumu nozarē Krievijā. P. Avens ir neskaitāmu rakstu un grāmatu autors par ekonometriju un Krievijas lauksaimniecības problēmu reformēšanu. Viņš ir Krievijas Ekonomikas skolas valdes loceklis un Valsts Universitātes profesors – Augstākās Ekonomikas skolā, kur vada semināru par Īpatnības mijiedarbībā starp uzņēmējiem un valdību Krievijā.

Fonda dibinātājs ir arī pazīstams kā liels mākslas pazinējs un mecenāts, kura uzmanības lokā ir arī atbalsts izglītības jomā gan Latvijā, gan Krievijā.

Igors Barss
P. Avena labdarības fonda „Paaudze“ direktorsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com