Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas valsts dibināšanas atceres akts Brisbanē

Kā pirmie tikās ar LAAJ aicināto Valsts svētku runu teicēju

Laikraksts Latvietis Nr. 285, 2013. g. 24. nov.
Arnis Siksna -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Latvijas goda konsuls Kvīnslandē Juris Meija, svētku runas teicējs Rolands Lappuķe, DV Brisbanes nodaļas priekšnieks Uldis Zodiņš. FOTO Arnis Siksna.

Šogad brisbaniešiem bija izdevība kā pirmajiem tikties ar LAAJ aicināto Valsts svētku runas teicēju Rolandu Lappuķi, Latvijas valsts dibināšanas atceres aktā sestdien, 9. novembrī Daugavas Vanagu Brisbanes nodaļas sarīkojumā.

Savā runā Rolands Lappuķe uzsvēra, ka ikviens latvietis, vienalga kurā valstī tas dzīvotu, ir Latvijai svarīgs un nozīmīgs. Viņš to īpaši izcēla, minot vārdā daudzus jo daudzus Austrālijas latviešu sabiedriskos darbiniekus, kuri palīdzēja Latvijai atgūt neatkarību pagātnē, un arī tos, kuri vēl tagad strādā Latvijā un palīdz tai dažādos laukos. Rolands Lappuķe kopš 2011. gada ir Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks attiecībās ar diasporu un savā runā paskaidroja šī darba līdzšinējos veikumus, kā arī nākotnes iespējas un ieceres, izvēršot kontaktus un attīstot sadarbību ar latviešu kopienām ārzemēs.

Aktu ievadīja ar Latvijas karoga ienešanu zālē, kam sekoja kopīga Dievs, svētī Latviju! nodziedāšana un DV Brisbanes nodaļas priekšnieka Ulda Zodiņā uzruna. Latvijas goda konsuls Kvīnslandē Juris Meija nolasīja Latvijas Valsts prezidenta uzrunu tautiešiem ārzemēs un Latvijas vēstnieka Austrālijā un Jaunzēlandē Induļa Bērziņa apsveikumu, tiem pievienojot arī savu personīgo sveicienu akta dalībniekiem.

Dzeju lasījumus sniedza Liana Iksena (Leonīda Breikša Lūgšana) un Ausma Bļodniece (Andreja Eglīša Latvijai). Akta muzikālajā daļā Valda Biezaite un Roberts Zosārs atskaņoja trīs tautas dziesmu aranžējumus, un BLB jauktais koris Beverīna diriģenta Jura Meijas vadībā braši nodziedāja Jāņa Lūsēna Karoga dziesma (Rainis), Raimonda Paula Manai dzimtenei (J. Peters) un Jāņa Mediņa Tev mūžam dzīvot, Latvija! (V. Plūdons).

LAAJ vicepriekšsēdis Kvīnslandē Arnis Siksna paziņoja, ka Pasaules Brīvo Latviešu Apvienības balva šogad piešķirta Valentīnai Lasmanei, un pasniedza šī gada Brisbanes latviešu sabiedrības balvas. Pirmo Intai Krūmiņai par viņas lielo devumu Brisbanes latviešu sabiedrībai, piedaloties daudzās teātra izrādēs, un it sevišķi par ilgo darbu Daugavas Vanagu veikala vadīšanā. Otro – Adolfam Lācim par viņa ilggadīgo darbu Brisbanes latviešu ev. lut un Kvīnslandes latviešu ev. lut draudžu valdēs un kopš 2009. gada vadot Brisbanes Latviešu biedrību.

Arnis Siksna
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com