Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


18. novembra atceres Kanberā

Dievkalpojums un svētku akts

Laikraksts Latvietis Nr. 286, 2013. g. 28. nov.
Skaidrīte Dariusa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: LAAJ vicepriekšsēdis Kanberā Juris Jakovics, svētku viesis Dr. Rolands Lappuķe un Kanberas Latviešu biedrības priekšnieks Ēriks Ingevics. FOTO Imants Skrīveris.

Kanberas Latviešu biedrības (KLB) rīkotā Latvijas valsts proklamēšanas 95. gadu atcere notika šī gada 20. novembrī, Imanuela baznīcas zālē, Vodenā. Atceres aktu atklāja KLB priekšnieks Ēriks Ingevics.

Savā uzrunā viņš teica, ka ir pagājuši 22 gadi kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas 1991. gadā. Atjaunotās Latvijas laiks šogad ir tikpat garš kā Latvijas pirmās neatkarības laiks no valsts dibināšanas 1918. gadā līdz Latvijas okupācijai 1940. gadā.

Ingevics runāja par Latvijas sasniegumiem pēdējo 22 gadu laikā dažādās jomās. Šie sasniegumi ir ievērojami, bet varbūt ne tik lieli kā Latvijas pirmās neatkarības laikā, kad jaunā valsts bija jāceļ uz gruvešiem un pelniem pēc Brīvības cīņām, kas prasīja lielus upurus.

Ne viss tas, kas ir noticies Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas, ir bijis pozitīvs. Ir arī negatīvas parādības.

Tā galvenā ir plašā apmēra ekonomiski aktīvas paaudzes izceļošana, lai meklētu labāku atalgotu darbu un, pēc viņu domām, labāku dzīvi Rietumu zemēs. Šāda apmēra latviešu izceļošana, kopā ar zemo dzimstību, apdraud Latvijas tautas nākotni un tās latvisko eksistenci. Šī ir grūta problēma, un tai nav viegli atrast atrisinājumu.

Nākamgad Latvijā būs četri nozīmīgi notikumi – Latvijas lats tiks nomainīts ar eiro, Latvija būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, un tur notiks divas svarīgas vēlēšanas – Eiropas Parlamenta un 12. Saeimas vēlēšanas. Šīs vēlēšanas noteiks Latvijas nākotnes ceļu.

Latvijā ir ievērojami politiski spēki, kuru mērķi ir krieviskot Latviju un ievilkt to Krievijas lokā. Viņi centīsies izmantot nākamās Saeimas vēlēšanas, lai īstenotu savu mērķi.

Ja mēs gribam nodrošināt Latviju kā neatkarīgu un latvisku valsti ar Eiropas orientāciju, latviešu vēlētāju pienākums ir piedalīties vēlēšanās, noraidot krieviski orientētās partijas un novērst Latvijas ārpolitikas kursa maiņu uz Austrumiem.

Ingevica uzrunai sekoja video filmētā Latvijas valsts prezidenta Andreja Bērziņa 18. novembrim veltītā uzruna un valsts himna.

Svētku runu teica Dr. Rolands Lappuķe, Latvijas Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos.

Paziņojumus par balvām un atzinības rakstiem nolasīja LAAJ vicepriekšsēdis Kanberā Juris Jakovics.

Vakara noslēgumā svētku dalībnieki pakavējās pie uzkodām un glāzes šampānieša.

Ev. Lut. draudzes 18. novembra atcere

Svētdien, 17. novembrī notika Kanberas Latviešu draudzes rīkotais 18. novembra atceres dievkalpojums Sv. Pētera baznīcā, Rīdā. Dievkalpojumu vadīja mācītāja Dainis Markovskis no Melburnas.

Pēc dievkalpojuma dievlūdzēji sanāca blakus esošajā baznīcas zālē satikties pārrunām pie draudzes dāmu klātā uzkodu galda.

Skaidrīte Dariusa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com