Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Emīls Dēliņš – Mūžs Latvijas labā

Divu grāmatu prezentācija

Laikraksts Latvietis Nr. 288, 2013. g. 12. dec.
Aina Gailīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Prezentējamās grāmatas. FOTO Aina Gailīte.

No kreisās: Grāmatas autore Ilona Bērziņa, Daris Dēliņs (sniedz ziedus grāmatas autorei), Jānis Dēliņs. FOTO Aina Gailīte.

Apgāda „Jumava“ prezidents Juris Visockis. FOTO Aina Gailīte.

Grāmatas „Emīls Dēliņš“ autore uzrunā klātesošos. FOTO Aina Gailīte.

Pāvils Raudonis no grāmatas „Latvijas leģendas“ autoru kolektīva uzrunā klātesošos. FOTO Aina Gailīte.

No kreisās: Jānis Dēliņš, Lilita Zatlere, Ilona Bērziņa, Valdis Zatlers, Lusīna Dēliņa, Daris Dēliņš. FOTO Aina Gailīte.

5. decembrī, Rīgā, iepriekšējā dienā pirms pirmā sniega, Centrālās bibliotēkas telpās bija svētki – apgāda Jumava divu izdoto grāmatu – Ilonas Bērziņas Emīls Dēliņš. Patriots, Žurnālists, Diplomāts un autoru kolektīva grāmatas Latvijas leģendas prezentācija.

Manuprāt, jau ļoti precīzie grāmatu nosaukumi vieš absolūtu skaidrību par to saturu – „Par cilvēkiem, kas dara Latviju lielāku,“ par izcilām personībām un notikumiem, dzīvesstāstiem par cilvēkiem, ar kuriem varam lepoties laiku laikos.

Pasākumu vadīja apgāda Jumava pārstāve Maruta Bukleviča, un viesus uzrunāja Rīgas Centrālās bibliotēkas vadītāja Dzidra Šmita un apgāda Jumava prezidents Juris Visockis, dodot vārdu Emīla Dēliņa dēliem. Jānis Dēliņš, LR Goda konsuls Melburnā (Austrālijā) un Daris Dēliņš, LR Goda konsuls Ņujorkā (ASV) izteica gandarījumu par tapušo grāmatu tēva piemiņai, pateicību grāmatas teksta autorei Ilonai Bērziņai un visiem klātesošajiem – radiem, draugiem, kolēģiem un valstsvīriem, kā arī nolasīja māsas Marutas Tauriņas vēstuli ar pateicības un atvainošanās (par neierašanos) vārdiem, kā arī izsakot pateicību Ilonai Bērziņai ar skaistu ziedu pušķi.

No Latvijas leģendas autoru kolektīva klātesošos uzrunāja grāmatas idejas autors Andrejs Ēķis un Pāvels Raudonis.

Tālāk nesekoja debates vai apspriešana, bet ļoti sirsnīgi apskāvieni, mīļi vārdi, skaisti ziedi un atkalredzēšanās prieks un piemiņas ieraksti grāmatās un, protams, fotografēšanās. Tas viss bija acīm tīkami, arī par vēlmi iegūt autora ierakstu grāmatas pirmajā lapā. Ilona Bērziņa tika nosēdināta bibliotēkas grāmatu plaukta galā un, galvu nepaceļot, rakstīja vēlējumus. Pasākuma viesi vēl ilgi neizklīda, visi sadalījās grupiņās un pieminēja vecos laikus vai sprieda par nākotni.

Mani personīgi ļoti aizkustināja fakts, ka uz grāmatas prezentāciju ieradās abi Emīla Dēliņa dēli Jānis un Daris, katrs šķērsojot puspasauli līdz Rīgai. Grāmata Emīls Dēliņš. Patriots, Žurnālists, Diplomāts ir milzīgs izziņas avots par tā laika politiku, neizsīkstošo mīlestību uz Latviju un Latvijas Zinātņu Akadēmijas akadēmiķa Jāņa Stradiņa vārdiem sakot: „ir vēstures mācību līdzeklis, kas spilgti raksturo mūsu laiku“.

Aina Gailīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com