Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Baznīcas Dāmu Adventes pēcpusdiena

Gan ēdienu galds, gan garīgā bauda

Laikraksts Latvietis Nr. 288, 2013. g. 12. dec.
Gunta R. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Bagātīgais galds. FOTO Ilga Vēvere.

Bagātīgais galds. FOTO Ilga Vēvere.

Vanadzes dzied. FOTO Ilga Vēvere.

Adelaides Latviešu baznīcas dāmu komiteja, kā visas mūsu organizācijas, novecojusi un sarukusi, un varētu domāt, ka svētku galdu uzklāt un Adventes sarīkojumu noorganizēt tai vairs nebūtu pa spēkam. Kas tā domā, dziļi maldās, jo no visiem pirmssvētku sarīkojumiem Adelaidē, tieši šis ir viens no skaistākiem un iespaidīgākiem.

Sv. Pētera baznīcas zālē, pirmdien, 9. decembrī ir padomāts par katru sīkumu, un jau no pirmā acu uzmetiena var secināt, ka šeit priekšgalā ir māksliniece. Ilga Jankēvica ir ne tikai baznīcas Dāmu komitejas priekšniece, bet arī rokdarbu kopas vadītāja, un mākslinieces gaume izpaužas krāsu saskaņotībā un galdu klājumā. Zelta sveces saskan ar eglītes zelta rotājumiem un dāvanu zelta iesaiņojumu; katru viesi sagaida maza pašdarināta dāvaniņa un šokolādes konfekte; pat kafijas tasītes eleganti smalkas, uz katra galda saskaņotas... nekādi smagi māla ķobji te nerādās! Pat īsti, mazgājami un gludināmi damasta galdauti sedz visus galdus, kur citās vietās jau sen iztiek ar plastikas vai papīra.

Un ēdienu galds! Te nu ir ko pabrīnīties. Maizīšu, kūku un cepumu bagātība žilbina acis un mulsina prātu. Tas jau atkal ir vesels mākslas darbs, grezns, bet tomēr labas gaumes robežās ieturēts. Katrs šķīvis, katra paplāte, ir tieši pareizā vietā un saldais mijās ar sāļo. Kā no tā visa varēs nogaršot? Ielikts tik milzīgs darbs, uzmanība un mīlestība, ka gandrīz negribas izjaukt. Taču kārdinājums pārāk liels, un siekalas saskrējušas mutē jau sen.

Taču tas nāk tikai vēlāk, jo ir padomāts arī par garīgo baudu. Sākam ar Ziemassvētku dziesmu un Maijas Silas lasījumu; pēc otrās dziesmas klausāmies Ilgas Vēveres dzejoli un lasījumu; trešajai dziesmai seko Rasas Fejas dzejolis un ceturtajai – Daugavas Vanadžu dziesmu ansambļa divas dziesmas. Protams, beidzam ar pasaules iemīļotāko Ziemassvētku dziesmu – Klusa nakts. Tad Ilga Jankēvica apsveic viesus, pateicas savai valdei par gada darbu un aicina viesus pie svētku galda.

Pa kaut kādu starpu, nevienam nemanot, klusiņām bijis atnācis Ziemassvētku vecītis un atstājis dāvanu grozus, lai katrs var sev izvēlēties kādu jauku, noslēpumainu sainīti.

Mīļās draudzes dāmas! Liels, liels paldies jums par jauku pēcpusdienu un Adventes prieka vēsti, kas katram padara sirdi vieglāku un prātu jautrāku. Paldies par pūlēm un mīlestību, ko ieliekat savā gadskārtējā sarīkojumā!

Gunta R.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com