Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


3x3 Tulangi

Batikošanas ievirze

Laikraksts Latvietis Nr. 288, 2013. g. 12. dec.
Iveta Laine -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
3x3

Māksliniece Gundega Druva ar savu batikas auduma darbu. FOTO IL.

Nākamais 3x3 Melburnā – Tulangi aicina tautiešus uz latvisku kopā sanākšanu, latvisko zināšanu paplašināšanu, latviskās kopības sajūtas veicināšanu, latvisko ģimeņu stiprināšanu, latvisko draudzību sekmēšanu – Kas kait man nedzīvot!

Esam jau stāstījuši par 3x3 ciemiņiem no Latvijas. Šoreiz pastāstīsim par mākslinieci Gundegu Druvu. Gundega pasniegs Batikošanas ievirzi.

Ir dažādi batikošanas veidi, par kuriem pastāstīs un kurus Gundega pielietos. Parasti batikošanu izmanto dažādu interjera priekšmetu izveidei un apģērba uzlabošanai. Batikošanai ir nepieciešamas batikas krāsas vai akrila krāsas un audums, kuru vēlaties batikot. Ievirzes dalībniekiem būs iespēja batikā veidot šalles. Ja vēlaties veidot kādu citu apģērba gabalu, lūdzam to paņemt līdzi. Batikā ir iespējams veidot dabīgu materiālu izstrādājumus. Krāsa un visi citi nepieciešamie materiāli tiks sagādāti.

Mazliet par Gundegu Druvu. Gundega jau no bērnības ir uzaugusi mākslinieciskā vidē. Viņas māmiņa Rasma Druva bija pazīstama latviešu audēja. Gundegai jau no bērnības patika aust un strādāt ar materiālu, tāpēc bija viegli izvēlēties, ko studēt, kad viņa nobeidza skolu. Tā 1997. gadā Gundega RMIT mācījās Tekstilu dizaina kursā. Ģimenei piederēja mākslas veikaliņš, kurā Gundegas tētis uzbūvēja lielu darbagaldu, lai Gundega varētu strādāt ar auduma batiku un druku. Viņa bija tā, kas izgatavoja pirmos Annas Ziedares Vasaras vidusskolas krekliņus, kā arī daudzus citus krekliņus un citus drēbes gabalus.

Gundega ir mācījusi arī citus šajā mākslas veidā – Melburnas Universitātē, Agrās bērnības attīstības Institūtā (Institute of Early childhood development).

Aicinām piedalīties nākamajā 3x3 un izmēģināt šo interesanto mākslas veidu – batikošanu!

Esam izstrādājuši pieteikšanās anketu un programmu, ko var apskatīt mūsu mājas lapā, kā arī varam to aizsūtīt pa pastu. Pieteikšanās lapas ir pieejamas mūsu mājas lapā WWW.3x3australija.com

Var sazināties ar Ivetu Laini pa epastu iveta_laine@hotmail.com tālr. 0421018063.

Iveta LaineAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com