Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Netraucēt mūs ar diasporu!

Laikraksts Latvietis Nr. 290, 2013. g. 29. dec.
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Gada beigas pienākušas, un visi ir apmierināti. Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadība jūsmojas par pozitīvu pārmaiņu ieviešana Latvijas Televīzijā (LTV), kur jaunās valdes vadībā esot tikuši ieviesti būtiski saturiski uzlabojumi. Ārlietu ministrijas un Kultūras ministrijas darba grupa diasporas politikas jautājumos savā otrā sēdē pārrunāja, starp citu „Latvijas sabiedriskā medija platformas nozīmi valsts komunikācijā un saiknes veidošanā ar Latvijas diasporu.“

Kāpēc šo tagad minu? Rodas iespaids, ka doma ir tikai par diasporas informēšanu par notikumiem Latvijā. Bet katra saikne ir divpusējā. Komunikācijai jānotiek abos virzienos.

Kāda daļa latviešu tautas tagad dzīvo ārpus mūsu zemes robežām? Ārlietu ministrijas 2013. gada februāra Informatīvais ziņojums Par Ārlietu ministrijas sadarbību ar Latvijas diasporu 2013.-2015. gadā min, ka 2011. gada 1. martā Latvijā bija 2,1 miljons iedzīvotāju, no tiem 1,3 miljons latviešu, bet ka ārpus Latvijas pastāvīgi dzīvo „vairāk nekā 370 000 Latvijas diasporas pārstāvju“. Piekodinot, ka „dati ir aptuveni“, tiek minētas „lielākās latviešu kopienas“ ārzemēs, tādējādi jaucot tautību, pilsonību un „iedzīvotāju“ statusus. Varētu lēst, ka kāda 20% latviešu tautas dzīvo diasporā.

Un kas Latvijā ir zināms par ārzemju latviešu dzīves veidu? Vai televīzijā, laikrakstos, ziņu portālos katrs piektais raksts ir par mūsu tautiešiem ārzemēs? Atbildi jūs jau skaidri zināt. Laikraksts Latvietis cenšas mūsu ierobežoto iespēju rāmjos pildīt robus, un laikraksts varētu veikt vēl vairāk, ja būtu sabiedrības atbalsts.

Mēs esam sūtījuši video materiālus Latvijas Televīzijas Panorāmas raidījumam, ar kuru starpniecību skatītāji Latvijā varēja kaut vai minimāli uzzināt par Austrālijas Latviešu Kultūras dienām un par piedalīšanos Saeimas vēlēšanās. Bet pēdējā gadā LTV nav pat atbildējusi uz tādiem piedāvājumiem, kā piemēram ziņas par latviešu diriģenta Aināra Rubiķa vadītajiem Melburnas Simfoniskā orķestra koncertiem brīvdabas estrādē, kurus klātienē katru reizi noklausījās ap 10 000 liela publika.

LTV raidījums Pasaules telpa izrādīja lielāku interesi par notikumiem ārzemēs, un pārraidīja mūsu materiālus par filmas Sapņu komanda 1935 pirmizrādi Melburnā, kuru noskatījās arī Austrālijas valstsvienības galvenais treneris latvietis Andrejs Lēmanis. Bet šis raidījums līdz ar gada beigām tiek slēgts.

Un šie ir tie LTV saturiskie labojumi?

GN
2013. g. 29. dec.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com