Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ziemassvētku tirdziņš DV namā

Piparkūkas, rupjās maizes, pīrāgi, tortes

Laikraksts Latvietis Nr. 290, 2013. g. 29. dec.
Gunta R. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

Esam maz, bet esam čaklas un rosīgas. Knapi bijām beigušas piparkūkas cept, kad mēs, Adelaides Vanadzes, sākām plānot Ziemassvētku tirdziņu. Tur jau var viņas pārdot, tās piparkūkas. Arī DV nama bārā viņām tīri labs noiets; taisni jābrīnās, kur tie pircēji liek tik daudz saldumus.

Tai pašā sestdienā, 7. decembrī pusdienas arī jāgatavo; šoreiz gaļas pankūkas. Tas ir populārs ēdiens, un zinām, ka jāgatavo daudz. Regīna, Dzidra un Gunta var sagatavot jau mājās un namā tikai sasildīt, bet kad sāk nākt tie daudzie pusdienotāji, tad virtuvē sāk valdīt organizēts haoss! Ilze piepalīdz ar ēdienu izdalīšanu un trauku mazgāšanu. Visi grib uzreiz! Un kad vēl nāk tādi, kas nav iepriekš pieteikušies, tikai pēkšņi sadomājuši, ka izskatās garšīgi, tad ir grūti pateikt – nē, lai gan pankūku piedevas draud pietrūkt. Pusdienas sāk piedāvāt plkst.12os, bet tirdziņu atklāj tikai vienos. Tauta kļūst nepacietīga, un draud sacelšanās. Nomierinām visus ar kafiju bez maksas un sākam jau priekšlaicīgi tirgot kūkas, lai viesiem nav jāgarlaikojas. Beidzot sākam tirgot arī loteriju, kuru izpērk īsā laikā, un mantas no galda strauji pazūd.

Vislielākais pieprasījums ir pēc piparkūkām, rupjās maizes, pīrāgiem (sevišķi promnešanai) un tortes. Pārdevējas raujas vaiga sviedros, visus apkalpodamas. Anna, Biruta, Aija un Geņa tirgojas ar kūkām, kamēr Paulīna ietur kārtību pie piparkūku galda. Loteriju pārzina Rasa, Rita un Irmgarde. Virtuves komandā ļoti pietrūkst mūsu čaklā Vera, kura šobrīd cīnās ar patiešām nopietnām veselības problēmām. Vēlam viņai labu iznākumu.

Esam novērojuši, ka šo sarīkojumu apmeklē ļaudis, kuri visu gadu pie mums nerādās, bet uz tirdziņu atnāk, lai sapirktos gardumus, ko nest uz māju. Daži pat nāk ar saviem traukiem! Jauki, ka viņi nāk, bet varēja nākt arī citās reizēs.

Un te uzreiz, visi prom, tikai pie bāra vēl sēž parastie nīcēji. Atliek tikai novākt galdus, sakārtot virtuvi un izslaucīt grīdu, un atkal jau viens sarīkojums aiz muguras. Liels darbs, bet labs ienākums Vanadžu palīdzības darbam.

Gunta R.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com