Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Aicina 3x3 Tulangi

31. saiets Austrālijā

Laikraksts Latvietis Nr. 290, 2013. g. 29. dec.
Iveta un Valdis Laiņi -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
3x3

3x3_Ruta_Skoba

„Veselīga dzīvesveida“ ievirzes vadītāja Rūta Šķoba. FOTO no personīga albuma.

Janvāris ir tas mēnesis Austrālijā, kad pēc Ziemassvētku priekiem, Jaunā gada sagaidīšanas un ikdienas darba gaitām cilvēki parasti atvelk elpu.

Tieši tad latvieši ar degsmi un nepacietību izmanto iespēju pabūt latviskā vidē, pavadīt kopā laiku ar citiem latviešiem, iegrimt savas izcelsmes un valodas baudīšanā un izzināšanā. Tāpēc arī tika dibinātas un veidotas dažādas nometnes un saieti tieši janvāra mēnesī, lai Austrālijas latvieši varētu turpināt no Latvijas atvesto dzimtenes mīlestības izjūtu izkopšanu un to varētu nodot no paaudzes uz paaudzi.

Arī nākamā gada janvāris būs tik pat latvisku izdarību piesātināts, kā tas ir bijis jau daudzus gadus. Viena šāda latviskas vides, valodas, kultūras un praktisku latviskuma zināšanu baudīšana notiks 3x3 saietā Melburnā – Tulangi, nu jau 31. reizi. Uz šo saietu aicinām visus ģimenes locekļus, draugus un radus pabūt kopā, uzzināt jaunumus Latvijas politikā un vispārējā Latvijas valsts attīstībā, baudīt latvisko dziesmu varu un iespaidu uz cilvēku, praktiski veidot latviskus mākslas darbus un vienkārši baudīt dabu un atslēgties no ikdienas rūpēm, jo visi apmeklētāji tiks aprūpēti.

Mūsu mērķis ir pievērst uzmanību gan cilvēka fiziskajai, garīgajai – mākslinieciskai, gan arī praktiskajai – veselības un prāta attīstībai, izpratnei un izaugsmei. Tāpēc notiks gan referāti par mākslu un tieši Latviešu tautastērpiem, ko sniegs Rasma Celma un Ārija Baumane, ko papildinās puduris, kurā varēs veidot latviskas prievītes vai draudzības jostiņas un Batikošanas ievirze Gundegas Druvas vadībā. Referāts būs arī par mūzikas un dziesmas lielo spēku, ko sniegs Artūrs Uškāns – pazīstams mūziķis no Latvijas, un tad viņa vadītajā ievirzē varēsim praktiski dziedāt un spēlēt.

Runāsim par zāļu ietekmi uz cilvēku. Par to referātu nolasīs Linda un Andis Graudiņi, to papildinās ievirze par veselīgu dzīvesveidu, ko vadīs Rūta Šķoba ar saviem palīgiem. Viņa mēģinās iedziļināties gan cilvēka fiziskajā, gan garīgajā veselībā. No Latvijas mūs ar savām mākslinieciskajām teātra zināšanām iepriecinās gan ievirzē, gan ar stāstījumu arī Inta Uškāne. Viņa ir pieredzējusi režisore un Daugavpils Kultūras centra vadītāja.

Nevarētu 3x3 notikt bez tik svarīgas ievirzes kā Politiskās ievirzes. To vadīs Uldis Ozoliņš. Uldis Ozoliņš ieguvis grādus politiskās zinātnēs un filozofijā Melburnas Universitātē, bet doktora grādu ieguva Monaša Universitātē, rakstot tēzi par valodas politiku Austrālijā. Kopš 80iem gadiem ir arī nodevies pētniecībai par valodas politiku Baltijas valstīs un plašāk pasaulē. Viņa raksti par šo tēmu publicēti vairākos starptautiskos zinātniskos izdevumos. Pēdējos gados ir nodarbojies ar tulkošanu un pasniedzis lekcijas un seminārus par tulkošanu vairākās Austrālijas universitātēs, kā arī ārzemēs. Ir sniedzis viesu lekcijas arī vairākās Latvijas universitātēs un iesaistījies tur pētniecības darbos Zinātņu Akadēmijā. Seko Latvijas politikai un neregulāri raksta politiskos komentārus angļu valodā Latvians Online. Pašreiz Uldis ir arī 3x3 Austrālijas valdes priekšsēdis.

Politisko ievirzi viņš jau ir vadījis vairākus gadus un dalījies ar savām dziļajām zināšanām par Latvijas politiku. Šogad viņam palīgā nāks Latvijā pazīstamais žurnāla Ir politiskais komentētājs, žurnālists Aivars Ozoliņš.

Visiem būs iespēja arī baudīt apkārtnes skaistumu, gan ejot pastaigās, Andra Ziedara vadībā, gan braucot ar riteņiem, Valda Laiņa vadībā – riteņi gan jāņem līdzi pašiem. Būs arī dažādas citas sportiskas izdarības Markusa Zvirbuļa vadībā. Arī bērniem būs savas nodarbības Ingas Jakses vadībā. Inga ir pieredzējusi strādāt ar bērniem gan Latvijā, kur viņa vadīja bērnu moderno deju grupu un dažādus sarīkojumus, gan tepat Austrālijā, kad pirms četriem gadiem viņa ar ģimeni pārnāca uz dzīvi Austrālijā un uzsāka darbu MLB Daugavas skolā kā skolotāja.

Vakaros dejosim, dziedāsim, būs viktorīna un baudīsim visādas citas jautras nodarbības.

Ar nepacietību gaidām visus uz krāšņo, cēlo un smaržīgo eikaliptos vīto Tulangi ar eiropisko bērzu, kļavu un ozolu koku pieskaņu, baudīt vēl vienu latvisku izdarību pildītu vasaras nedēļu.

Vēl varat pieteikties, rakstot Ivetai uz iveta_lainis@hotmail.com vai zvanot uz 0421018063. Mūsu mājas lapā ir visa nepieciešamā informācija – www.3x3australija.com. Gaidīsim, kaut vai uz īsu laiciņu.

Jaukus Ziemassvētkus un veiksmīgu Jauno gadu!

Iveta un Valdis Laiņi
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com