Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Austrālijas latviešu žurnālists

Aizturēts Ēgiptē

Laikraksts Latvietis Nr. 291, 2014. g. 7. janv.
Ojārs Greste -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Pēteris Greste saņem Pībodija balvu 2012. gadā.

Austrālijas latviešu izcelsmes žurnālists Peteris Greste ir viens no četriem Al-Džazira (Al-Jazeera) žurnālistiem, kurus 2013. gada 29. decembrī arestēja Ēģiptes galvaspilsētā Kairā. Kopš tā laika šīs grupas operators tika palaists, bet pārējie vēl ir aizturēti. Ēģiptes militārā valdība apsūdzējusi žurnālistus par „ziņojumiem, kas ir kaitīgi valsts drošībai“, un ka žurnālisti ir uzņēmuši sakarus ar Ēģiptes islāmistu kustību Musulmaņu brālība (Muslim Brotherhood), kuru valdība 25. decembrī pasludināja par teroristu organizāciju. Visi trīs aizturētie žurnālisti ir bijuši vairākas reizes nopratināti, bet vēl oficiālas apsūdzības nav izziņotas.

Al-Džazira angļu valodas aģentūras direktors Als Anstejs (Al Anstey) teica, ka „ir nepieņemami rīkoties šādā veidā ar akreditētiem žurnālistiem. Valdības apsūdzības nav attaisnojamas. Mēs darbojamies Ēģiptē legāli. Šī žurnālistu komanda ziņoja par vairākiem aspektiem, lai atspoguļotu pašreizējo situāciju Ēģiptē. Visiem četriem ir liela pieredze, un visi darbojas ar augstākiem žurnālistiskas ziņošanas standartiem.“

Pēteris Greste ir dzimis Sidnejā, un izstudēja žurnālistiku Kvīnslandes Tehniskajā augstskolā. Viņš ir strādājis pie BBC un Reitera (Reuters) ziņu aģentūrām Bosnijā, Dienvidslāvijā, Afganistānā, Irākā, Meksikā, Čīlē, Argentīnā un Āfrikā. 2012. gadā Pēteris saņēma prestižo amerikāņu Pībodija balva (Peabody Award) par savu 2011. gada dokumentālo filmu, kura atspoguļo situāciju Somālijā (skat. rakstu LL200 – http://laikraksts.com/­raksti/2406). Kopš 2011. gada Pēteris Greste strādā pie aģentūras Al-Džazira un ziņo par notikumiem Austrumāfrikā.

Pētera vecākie dzīvo Brisbanē. Tēvs Juris Greste ir uzzinājis no Austrālijas Ārlietu ministrijas, ka Pēteri pirms dažām dienam pārvietoja uz Tora cietumu, kur tiek aizturēti valdības politiskie pretinieki. Juris Greste ierosina Pētera draugiem un paziņām rakstīt Austrālijas federālās un pavalsts politiķiem, lai pieprasa Pētera brīvību, un arī lai uzsver Austrālijas atbalstu, ka brīva prese ir nepieciešamība veselīgā demokrātijā.

Jaunākās ziņas par Pēteri var lasīt Al-Džazira tīmekļa vietnē http://www.aljazeera.com/

Ojārs Greste
Laikrakstam „Latvietis“

Protests pie Ēģiptes Konsulāta
241 Commonwealth Street Surry Hills, NSW 2010
Svētdien, 12. janv. plkst. 13.00-15.00Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com