Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Vēji atver AZVV vārtus jau 40. reizi

Vasaras vidusskolā īpaši liels skolēnu skaits

Laikraksts Latvietis Nr. 291, 2014. g. 7. janv.
Lilita Daenke -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
VV

Piektdien, 2. janvārī Annas Ziedares Vasaras vidusskola ir atklāta ar īpaši lielu skolēnu skaitu – 53. Varbūt tas bija vējš, kas sapūta visus uz Dzintaru kalnu, vai tie bija jaunieši un viņu ģimenes, kuriem dziļi sirdī deg latviska liesma?

Jau pašā sākumā bija ļoti aizkustinoši novērot, ka jaunieši tika aicināti slēpties no vēja un lietus sarīkojumu zālē, lai novadītu atklāšanu, tomēr jaunieši, tērpušies vasarīgās drēbēs, satraukuma un gaidu pilni pulcējās karoga laukumā, kā tas ir ierasts vairāku gadu garumā, lai izrādītu godu Dzintariem un Latvijas karogam.

Atklāšanas vārdus teica AZVV vadītāja Lilita Daenke, aicinot izbaudīt šo laiku un novērtēt šo privilēģiju – būt AZVV 40. gada skolniekiem.

Dr. Pēteris Strazds, LAAJ priekšsēdis, uzsvēra nozīmīgo gadu daudzumu, kas izveidojies no maziem pasākumiem. Daudz cilvēki ir bijuši iesaistīti skolas dzīvē, noteikti arī tagadējo skolnieku vecāki vai radi. LAAJ priekšsēdis atgādina, ka pirms 24 gadiem skola atradās Aldingā, Kursas nometnē.

Tā arī Dr. Strazds jautāja klātesošajiem – vai kāds atceras Kursu? Un pacēlās tikai viena roka – Lilitas. Ir pagājis jau krietns laiks.

Priekšsēdis novēlēja skolniekiem izdzīvot skolas laiku, lai patiesi saprastu un iedziļinātos latviskās vides būtībā, kā arī aicināja turpināt savu līdzdalību latviešu sabiedrībā pēc vidusskolas gaitām.

Pēc atklāšanas uzrunas visi klātesošie vienojās Latvijas valsts himnā, kuras laikā Kārlis Daenke uzvilka karogu.

Dieva vārdus lasīja mācītājs no Amerikas Dāgs Demandts, lūdzot par cilvēkiem un arī laika apstākļiem. Nobeigumā vienojāmies kopīgā lūgšanā.

AZVV bija saņēmusi divus vēlējumus.

Viens bija no Dzintaru valdes priekšsēža Dāvida Dārziņa; diezgan kodolīgs novēlējums: „Uzlādējiet latviskās baterijas!“

Un otrs no PBLA Izglītības padomes priekšsēdētājas Dainas Grosas. Ļoti iedvesmojošs dzejolis ar daudz mudinājumiem novērtēt latviešu valodu kā lielu bagātību un Dieva dāvanu, ieliktu šūpulī. Par privilēģiju, kas atver citas pasaules durvis – mūsu senču durvis, kas ir pilna ar gudrībām.

Daina Grosa arī uzjundīja pašu skolēnu piedzīvotās sajūta šī gada vasarā, kur daži no Austrālijas latviešiem bija pavadījuši Latvijā, ar Sveika, Latvija! un Dziesmu svētkos; ka tā ir reāla bagātība un sajūtas, ko mēs varam saprast un izjust esot arī šeit Dzintaros. Uzsūcot visu, kas šeit ir iespējams – mācoties aust, spēlēt teātri, dziedot no visas sirds, dejojot, muzicējot, lasot, rakstos un visam pāri – baudot VV sauli un jūru.

Liela pateicība ir vadībai, skolotājiem, audzinātājiem, kas nāk mūsu bērnus iedvesmot un apmācīt.

Mīļie lasītāji, visi, kuri ir kādreiz mācījušies VV, kuri ir ziedojuši savu laiku vai līdzekļus skolas veiksmīgai norisei, vecāki un radi, kas motivējuši savus bērnus piedalīties skolā. Itin visi ir mīļi aicināti svinēt mūsu kopīgi sasniegtos 40 gadus izglītošanās jomā!

Ar mīlestību –

Lilita Daenke, AZVV vadītāja
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com