Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Smaržo ziedi un plīvo karogs

Pamatskolas izlaidums Adelaidē

Laikraksts Latvietis Nr. 291, 2014. g. 7. janv.
J. Rumpe -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Pamatskolas izlaidums. FOTO Džeims Dokertijs (James Docherty).

No kreisās: Raimonds Jaudzems, Ilga Vasele, Mārtiņš Līdums. FOTO Ilmārs Līdums.

Imants Kronītis nodod karogu Reinim Dancim. FOTO Pēteris Strazds.

Sarīkojuma programma (1).

Sarīkojuma programma (2).

Adelaides Latviešu pamatskolas 7. klases skolēni Raimonds Jaudzems un Mārtiņš Līdums var būt ļoti lepni, jo tieši šodien, 2013. gada 14. decembrī – viņu izlaiduma dienā Daugavas Vanagi skolai dāvāja jaunu karogu. Viņi bija pirmie skolēni, kas šo karogu saņēma no sirmo vīru rokām, un, protams, bija skumji, ka jaunais karogs jau izlaiduma noslēgumā bija jānodod nākamajai klasei. Skumji bija arī tāpēc, ka šajā dienā šiem apdāvinātajiem un talantīgajiem puišiem daudz kas ir pēdējais – pēdējā skolas diena pamatskolā, pēdējais skolas zvans un pēdējais mājas darbs.

Nezinu kāpēc, bet man šo izlaidumu gribējās salīdzināt ar operu, kurai bija gan uvertīra, gan noslēgums vienotā stilā ar karoga ienešanu un nodošanu, gan kulminācija, kurā skolotāja Ilga Vasele runāja sirsnīgas mīlestības pilnus vārdus par absolventiem. Absolventu vecāki pateicās skolotājai ar aizkustinošu dzejoli. Es domāju, ka šajā brīdī bija tāda smeldzīga sajūta, un varbūt kādam nobira pa asarai.

Izlaidumā skolas padomes priekšsēdis R. Dancis pateicās skolas atbalstītājiem, nedaudz ieskicēja jaunos skolas attīstības plānus un aicināja apzināties visus četrgadīgos bērniņus, kas vēlas uzsākt tieši viņiem veltītu apmācības programmu atsevišķā pirmsskolas grupiņā.

Klātesošie izlaidumā dzirdēja kristīgus un pamācošus vārdus no Adelaides Latviešu luterāņu draudzes diakona I. Ozola. Absolventi saņēma ziedus, dāvanas, laba vēlējumus no savas skolotājas, no Dienvidaustrālijas Latviešu organizāciju apvienības (DLOA) priekšsēdes M. Ceplītes, no ALB priekšsēža B. Krūmiņa, no DV Adelaides nodaļas priekšsēža un Adelaides Latviešu skautu vienības pārstāvja I. Kronīša, no Daugavas Vanadžu pārstāves R. Lāces, no Adelaides Latviešu kooperatīva priekšsēža A. Bērziņa, no LAAJ Skolu nozares vadītājas Z. Ozoliņas. Bija par ko pasmieties, bija par ko aizdomāties, bija par ko pasapņot.

Taču ne jau absolventi vienīgie bija tie, kas saņēma dāvanas. Mācību gada noslēgumā dāvanas bija gan skolai, gan viņu skolotājiem, gan pārējiem skolas bērniem. Protams, pēc svinīgā brīža neizpalika arī kafija un našķu galds.

„Mācīšanās ir kā atslēga milzīgai sentēvu zināšanu pūra lādei, un ģimene roku rokā ar latviešu skolu un sabiedrību ir tā zelta slēdzene, ar ko bērns šo bagātību krātuvi var atslēgt,“ savā izlaiduma runā teica absolventu skolotāja I. Vasele.

Mīļie skolas atbalstītāji, palīgi, sarīkojumu apmeklētāji un organizācijas, vēlreiz paldies Jums par atbalstu un dāsnajiem ziedojumiem skolas darbībai 2013. gadā! Bez jūsu palīdzības mēs šo atslēgu nespēsim pagriezt, un šīs zināšanas no pūra lādes laukā nenāks tik viegli. Mēs ceram uz Jūsu atbalstu arī nākamajā gadā.

Kā dziesmā skan vārdi, gribas novēlēt: Tiksimies šai pašā vietā! un gaidīsim četrgadniekus jaunajā grupiņā skolas saimē!

Skolas vārdā rakstu sagatavoja

J. Rumpe
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com