Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Mūsu „Tērvetei“ jau 40

„Tērvetes mežos mēs gaidas un skauti, Dziesmas par Latviju skandinām jautri...“

Laikraksts Latvietis Nr. 291, 2014. g. 7. janv.
Ilze Kasparāne -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Saulainajā sestdienas, 2. novembra pēcpusdienā Melburnas Latviešu Nama Hugo Misiņa (mazajā) zālē tika atzīmēta Tērvetes 40. gadu pastāvēšanas jubileja. To rīkoja Rīgas (1.) gaidu un Rīgas (102.) skautu vienības. Piedalījās tērvetieši, vadītāji, gaidu un skautu ģimenes un labvēļi.

Zālē valdīja mājīga, latviska atmosfēra kā vienā lielā ģimenē. Priecīgs bija liels un mazs. Uz katra galdiņa tika iedegta maza svecīte, kuras liesmiņa saturēja mūs visus kopā un sasildīja sirdis labajam.

Es nesastāvu ne skautu, ne gaidu kustībā un ar lielu interesi vēroju bildes, ko visu sarīkojuma laiku varēja redzēt uz lielā ekrāna, kā arī fotogrāfijas, kas bija apkoptas divos fotoalbumos. Viens fotoalbums vēstīja par ugunsgrēku Tērvetē un nodarīto postažu, un kā čakli rūķīši, kas bēdas nepazīst, visu atkal atjauno. Otrs albums vēstīja kā tika atzīmēta Tērvetes 20 gadu pastāvēšanas jubileja uz latviskās saliņas.

Mazskauti un guntiņas no maziem apaļiem sazāģētiem koka gabaliņiem vad. I. Upītes vadībā bija izveidojuši sienas dekoru. Tērvetes 40 gadu pastāvēšanas jubilejā to uzdāvināja Tērvetei.

Jubilejas torti sagatavoja tērvetiešu saimes vārdā vad. S. Zaķis. 40 gadu svecīti nopūta Tērvetes līdzīpašnieku priekšnieks Ints Platacis un Vienību priekšnieki vad. Anita un Arnis Vējiņi.

Mani ļoti aizkustināja, kad Latviešu nama pagalmā, visi aplī sastājušies, sadevušās visas trīs paaudzes krustiskās rokās, dziedāja gaidu un skautu vakara dziesmas. Noslēgumā Rīgas (1.) gaidu priekšniece vad. Anita Vējiņa teica skautu vakaru lūgšanu.

un skauts iet līdzi ar saviem brāļiem, un katrs iet un labu veic“.

Sirsnīgā pateicībā par sirsnīgo un jauko sarīkojumu.

Ilze Kasparāne
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com