Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Jūs, bērniņi, nāciet...“

Skola kopā ar Jaukto kori svin Svētkus.

Laikraksts Latvietis Nr. 291, 2014. g. 7. janv.
Gunta R. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Ziemassvētku svinības. FOTO Pēteris Strazds.

Ziemassvētku svinības. FOTO Pēteris Strazds.

Ziemassvētku svinības. FOTO Pēteris Strazds.

Ziemassvētku svinības. FOTO Pēteris Strazds.

Nekad nevar zināt, kāds Adelaidē decembra vidū būs laiks: var gadīties svilinošs karstums vai putekļu piesātināts vējš, vai arī aukstums un pat lietus. Šogad 15. decembrī laimējās diena kumpete, kad skolas un jauktā kora saimes pulcējās Tālavas dārzā, lai kopīgi, piknika veidā, ievadītu svētkus. Šie dārzā svinētie svētki jau kļuvuši par Adelaides tradīciju, kur Tālava gādā galdus, bet visu pārējo, ieskaitot krēslus, jāņem līdz no mājas. Šogad programmu vadīja Reinis Dancis.

Kas pirmais brauc, pirmais maļ. Koristes jau agrāk uz balsu iesildīšanu atnākušas, iekortelējās aizvējā un ēnā, lai saule nespīdētu acīs. Balsis jāiesilda, jo būs uzstāšanās, un nevar taču blamierēties visas tautas priekšā – jāpadzied kādu vingrinājumu un jāizbrauc programmai cauri, lai nekur nekas neaizķertos. Tad vēl jāpameklē kādus spēcīgus vīrus, kas var izstumt klavieres ārā, galvenais, slieksnim pāri, kur iznāk neliels pakāpiens... Lieti noder ķieģeļi un dēļi.

Tad notiek Galdiņ, klājies! Katrs no savām somām un groziem velk ārā visādus gardumus, ieskaitot siltos un aukstos dzeramos, un drīz vien galds saklāts kā uz kāzām. Varens pikniks!

Visās malās bērni. Jauki redzēt. Tie, protams, gaida Ziemassvētku vecīti ar lielo dāvanu maisu, bet vispirms jādzied pašiem un jāklausās kori. Un tad te jau viņš nāk. Ziemeļbriežus gan kaut kur ap stūri noparkojis, jo ierodas kājām. Gudrs un zinīgs gan; katru bērnu nosauc vārdā, lai nāk un noskaita kādu pantiņu pirms saņem dāvanu. Lepnie vecāki un vecvecāki nevar vien pietiekoši nopriecāties, cik labi viņu Kārlītis vai Anniņa noskaita pantiņu. Adelaides bērni šogad uzvedušies ļoti godīgi; katrs kaut ko saņem, un žagaru bunte paliek bez darba.

Cilvēki papūlējušies arī pienācīgi apģērbties un uzpucēties; vispirms jau bija lūgums vilkt mugurā kaut ko sarkanu vai zaļu, resp., Ziemassvētku krāsas. Daži gājuši vēl tālāk, – ar ziemeļbriežu ragiem, eņģeļu matiem un dažādām Ziemassvētku rotām un piespraudēm pie tērpa un galvā. Dažas mazās meitenītes apģērbtas kā eņģelīši – tik skaisti! Koristiem speciāli Ziemassvētku vāki, kur ielikt notis. Pašu radītie svētki visiem veicina labsajūtu. Elīna apstaigā visus galdus un katram piedāvā pašas ceptu un dekorētu piparkūku, ko kārt eglītē; paldies, Elīna, par Tavu labu sirdi!

Kamēr ārā ēd, dzer un priecājās, kafejnīcas blakus telpā notiek Mazais Ziemassvētku Tirdziņš, kur Inga Pērkons-Grauze tirgojas ar skaistām mantiņām no Latvijas. Tur ir grāmatas, kalendāri un mūzikas diski, kā arī sīkākas, lētākas lietiņas kā grāmatu zīmes un ledusskapja magnēti ar latviskiem rakstiem. Tikai žēl, ka nebija labi reklamēts. Nu jā, Ziņotājā jau bija, bet ļaudis aizmirst. Kādam vajadzēja atgādināt uz vietas.

Šo jauko svinēšanu svaigā gaisā ceram turpināt vēl ilgi, jo bija sanākuši starp 50-60 cilvēku, un daudzi no tiem, jaunā paaudze, kam bērni vēl labu laiku ies skolā. Lai nu kā, iespēja satikties ar Ziemassvētku vecīti nodrošinās, ka skolas un kora kopīgais uzņēmums vēl kādu laiku turpināsies.

PRIECĪGUS SVĒTKUS!

Gunta R.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com