Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pēteris Greste vēl ieslodzījumā

Vecāki prasa, lai Ēģipte atbrīvo dēlu

Laikraksts Latvietis Nr. 293, 2014. g. 23. janv.
Ojārs Greste -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Žurnālists Pēteris Greste kopā ar trijiem saviem Al-Džazira kolēģiem tika aizturēts Ēģiptes galvaspilsētā Kairā, 2013. gada 29. decembrī (skat. LL291).

Preses konferencē šī gada 21. janvārī, Brisbanē Pētera vecāki Juris un Lois Grestes teica, ka Ēģiptes apsūdzības ir galīgi bez pamata un prasīja, lai Ēģiptes valdība bez kavēšanās atbrīvo Pēteri un viņa kolēģus. Preses konferenci tiešraidē raidīja Austrālijas valsts televīzijas ziņu kanāls (ABC TV 24), un tā ir daļēji redzama internetā http://www.abc.net.au/news/2014-01-21/peter-greste-journalist-al-jazeera-father/5210568.

Ēģiptes militārā valdība apsūdzējusi žurnālistus, ka viņi ir bijuši sakarā ar Ēģiptes islāmistu kustību Musulmaņu brālība (Muslim Brotherhood), kuru valdība 25. decembrī pasludināja par teroristu organizāciju, un ka žurnālisti ir ziņojuši informāciju, kas ir kaitīga valsts drošībai. Žurnālisti pastāv, ka viņi ir objektīvi rādījuši viedokļus no abām pusēm.

Juris Greste teica, ka Pēteris nebūtu darījis neko, kas apdraudētu viņa starptautiskā žurnālista reputāciju: „Mēs vēlam Ēģiptes tautai mieru un labklājību. Bet Pētera aizturēšana ir netaisnīga un neattaisnojama, un tāpēc mēs lūdzam, lai Ēģiptes valdība atbrīvo Pēteri un pārējos Al-Džazira žurnālistus.“

Pētera māte Lois Greste teica, ka viņa ir trīs reizes runājusi pa tālruni ar Pēteri ar Austrālijas konsulāta pārstāvju starpniecību. „Pēteris turas dūšīgi grūtos apstākļos. Viņam nav kontaktu ne ar saviem kolēģiem, ne ar citiem ieslodzītiem. Pirmās 15 dienas viņu neizlaida no istabas, bet tagad viņam ir iespēja iziet izvingroties. Ēģiptes cietumā nedot ēst, un ieslodzīto ģimenēm ir jāgādā ēdiens. Par to gadā Al-Džazira aģentūra. Kad Tu esi žurnālists pasaules nemierīgās valstīs, ir jābūt stingram raksturam, un Pēteris turas labi,“ teica viņa māte.

Austrālijas Ārlietu ministre Džūli Bišopa (Julie Bishop) ir pārrunājusi Pētera aizturēšanu ar Ēģiptes sūtni Austrālijā un mudinājusi, lai sūtnis veicina Austrālijas diplomātiem satikt Ēģiptes prokuroru.

Austrālijas sūtniecība palīdz Pēterim un regulāri sazinās ar viņa vecākiem Brisbanē. Pēteri pārstāv juristi, un Austrālijas konsula darbinieki teica, ka Pēteris ir pie labas veselības.

Ojārs Greste
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com