Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Tobago, Tobago

Svinēsim Jāņus bijušajā latviešu kolonijā

Laikraksts Latvietis Nr. 293, 2014. g. 23. janv.
Marija Perejma -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Tobago. FOTO Marija Perejma.

„Atbalsis“ koristi Tobago T-kreklos. Priekšā no kreisās: Skaidrīte Zaķe, Ilga Vēvere, Inese Laine, Marija Perejma, Aizmugurē: Māra un Ivars Medenieki, Vizma un Biruta Brūns, Māra Piksone, Rasma Celma, Lilita Daenke un Jānis Priedkalns. FOTO no Perejmu ģimenes arhīva.

Tobago. FOTO Marija Perejma.

Austrālijas diriģentes, no kreisās: Lilita Daenke, Inese Laine, Marija Perejma ar salidojuma organizētāju Guntaru Geduli. FOTO no Perejmu ģimenes arhīva.

Dalībnieki pie Jāņa Mintika darināto pieminekli Kurzemes līča krastā. FOTO no Perejmu ģimenes arhīva.

Dod sieriņu, Jāņu māte,
Palmu lapu bļodiņā.
Dod rumiņu, Jāņu tēvis,
Kokosrieksta čaumalā! Līgo!

Šie vārdi izskanēja Jāņos, 2012. gada jūnijā tropiskajās Karību okeāna Tobago salās Kurzemes Līča krastmalā. 16. salidojumā pasaules koristu vidū bija arī 12 Austrālijas apvienotā kora Atbalsis koristi, atstājot ikkatram personīgus iespaidus un mūža atmiņas.

Bijušā kurzemnieka Hercoga Jēkaba kolonijā vēl šodien ir daudz atgādinājumu pa vēstures pēdām, ieskaitot vietvārdus un seno celtņu paliekas, ko tūrisma plakāti palīdz izskaidrot. Ir arī stalti balts piemineklis, latviešu arhitekta Jāņa Mintika darināts, kurš parādās pastkartītēs.

Katru otro gadu venecuēlietis Guntars Gedulis turpina dibinātāja prof. Andersona pasākumu, rīkojot latviešu Jāņu salidojumu Trinidedā un Tobago. Nākamais ir paredzēts šogad no 15. –25. jūnijam.

Tobago sala ir miera punkts paradīzes stūrītī ar palmām, dzidriem ūdeņiem, burvīgiem skatiem, dabu un saulrietu. Salas tautas mūzika un cilvēku sirsnība ir neaizmirstama. Atmiņā vienmēr paliks plīvojošais Latvijas karogs; kopība, kas uz tik īsu laiku vienoja, gan mūs pašus ar dziesmām vai autobusā, vai mēģinājumos un visus salidojuma tautiešus, kā arī kopīgi dziedātās dziesmas ar salas tautiešiem. Kulminācijas punkts bija un būs Jāņu svinības, Kurzemes līcī, kur papardes vietā varēs meklēt dabas aizsargājamos bruņurupučus un ar sieru baudīt Karības alu.

Gan pasaules mērogā Latvija un Tobago platībā ir mazas, abas plaukst un zied lielumā ar tautas mūziku un dziesmu. Koru darbība pastāv katrā Tobago ciemā un mūzika dod jauniešiem cerību nākotnē.

Salidojuma ļaudis, kas sapulcēsies no visām pasaules malām, atradīs pilnvērtīgu programmu ar daudz ekskursijām, priekiem un tautas svinībām.

Ja kāds tautietis vēlās vai nu dziedāt, vai piedalīties ar savu klātbūtni sīkāku informāciju variet saņemt, rakstot Inesei Lainei a.a.k.atbalsis@hotmail.com

Marija Perejma
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com