Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Spēlējiet, spēlmaņi, es gribu dancot“

AZVV 40 gadu jubilejas balle

Laikraksts Latvietis Nr. 293, 2014. g. 23. janv.
Gunta R. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
VV

Galda dekors. FOTO Gunta R..

Vanadzes atpūšas pirms ierodas viesi. FOTO Gunta R..

AZVV žurnāli un foto albumi. FOTO Gunta R..

AZVV dienas grāmatas. FOTO Gunta R..

Skolnieku audumi. FOTO Gunta R..

Koka dedzinājumi. FOTO Gunta R..

Keramika. FOTO Gunta R..

Četrdesmit gados Vasaras Vidusskolā ir dibinātas daudzas draudzības, un visā Austrālijā izreklamētā 40 gadu jubilejas balle bija iespēja šīs draudzības atkal atdzīvināt. Pašreizējie un bijušie skolnieki, audzinātāji un skolotāji, veseli simt astoņdesmit, pulcējās sestdien, 18. janvārī Tālavas Lielajā zālē, lai baudītu atkalredzēšanās priekus un pakavētos atmiņās. Nu jau divas paaudzes, bieži no tām pašām ģimenēm, var saukties par AZVV absolventiem.

Viesus sagaidīja ar vīna glāzi un pīrādziņiem (paldies Intam Puķītim, kurš padomāja arī par veģetāriem pīrādziņiem!), un priecīgās čalas liecināja par no jaunatrastiem, sen neredzētiem draugiem un atkalredzēšanās sajūsmu. Laika maiņas vēji bija iepriekšējā naktī aizpūtuši lielo karstumu, kas draudēja sabojāt balles labo garastāvokli, un visi atviegloti varēja uzelpot svaigāku gaisu. Dejas sākās ar polonēzi, lai visi varētu sasveicināties un tūlīt redzēt, kurš ir ieradies. Bija interesanti novērot dāmu tērpus: gandrīz varēja noteikt dāmas gadus no brunču garuma. Vecākām dāmām garās vakarkleitas, bet jo jaunāka dāma, jo īsāki brunči, līdz pat mini bruncīšiem. Katra paaudze ģērbās atbilstoši savam laikmetam.

Galdi klāti vienkārši, bet simbolikas pilni; galdauti zili un dzelteni kā jūra un saule, raksturojot vidusskolas apkārtni. Ziedu vietā ar Aldingas jūrmalas smiltīm pildītajos puķu podos iespraustas papīra lellītes – paši skolnieki, kuras turpat uz vietas varēja iekrāsot un paņemt mājās kā suvenīrus. Uz katra galda zīda celiņš ar uzdrukātu VV nozīmi, veidojot ciparu 40. Katram viesim zila salvete. Vienkārši un skaisti.

Jāapbrīno jauniešu enerģija, jo dejas bija galvenokārt tautas dejas, dažas patiešām ļoti straujas. Visi VV apmeklētāji, neatkarīgi no gadagājuma, ir dejojuši tautas dejas, sevišķi Pērkonīti, un ballei kā pamatakmens bija liktas VV tradīcijas. Sentimenta vadīti, arī daži vecāki jaunieši izlocīja kājas – neies jau pierādīt, ka vairs nevar! Mūzika bija gan ieskaņota, gan dzīva, un laimīgā kārtā pieklājīgā skaļumā, tā kā varēja pat sarunāties. Visumā dominēja latviešu mūzika.

Kur daudzi priecājās, tur vienmēr dažiem jāstrādā. Adelaides Vanadzes Biruta, Dzidra, Geņa, Gunta, Irmgarde, Rasma un Regīna, kā arī Vanags Artūrs klāja mielasta auksto galdu un apkalpoja svētku viesus. Igauņu kopas jaunieši nāca talkā aiz bāra un pie netīro trauku novākšanas no galdiem. Šoreiz lieti noderēja Tālavas lielā trauku mazgājamā mašīna, kas viens un divi tika galā ar visiem lietotiem šķīvjiem un darba rīkiem.

Gan piektdienas koncertā, gan sestdienas ballē gadījās jubilāre, kura svinēja savu 18to dzimšanas dienu. Protams, tik nozīmīgu gadskārtu nevarēja palaist garām neievērotu, un katrai savā dienā, visai publikai piedaloties, tika atzīmēti šūpuļsvētki ar kliņģeri, dziesmu un gaisā mešanu 18 reizes. Jādomā, ka šo dzimšanas dienu ne viena, ne otra tik ātri neaizmirsīs.

Vēl arvien varēja apskatīt skolnieku rokdarbus un vēsturiskos dokumentus no iepriekšējās dienas izstādes, kur foto albumi bija sevišķi populāri, izraisot atmiņas un pārrunas. Jāsaka liels paldies vecākiem, kas devuši saviem bērniem iespēju kaut kad četrdesmit gados apmeklēt AZVV. Skola nav lēta bērnaukle, sevišķi, ja vēl jāpierēķina lidmašīnas biļete no citas pavalsts, taču iegūtais atmaksā izdoto desmitkārtīgi. Šis balles veida salidojums pulcināja izmeklētu saimi, kas var lepoties ar savu kopīgo, ekskluzīvo pieredzi.

Liels paldies Ģintai Puķītei par ļoti veiksmīga un sirsnīga salidojuma izkārtošanu!

Gunta R.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com