Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pateicības un Atceres turnīrs

Golfs un basketbols Sidnejā

Laikraksts Latvietis Nr. 293, 2014. g. 23. janv.
Juris Zemītis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Pie karogiem, no kreisās: Mikus Eversons, Arturs Ernšteins. FOTO Selga Pešudova.

Pirmā rindā no kreisās: Dāvids Medenis, Mikus Eversons, Edmunds Briedis, Jake Pritchatt, Normunds Ronis, Kriss Vanags. Aizmugurē: Aivars Mednis, Mārtiņš Kārkliņš, Emils Dušelis, Rainis Medenis, Gints Kārkliņš, Berin Delforce, Tim Andersons, Ben Pričats (Pritchatt), Simon Andersons, Valdis Aleidzāns, Andris Andersons. FOTO R. Andersons.

Sidnejas latviešu sporta dzīves ziedu laiki ir pagājuši, kad desmitiem sportistu un piekritēju svētdienas rītos pulcējās Revesbijas laukumā.

Vai viss aizmirsts? Nē! Sporta kopas Daugava vadītājs Andris Andersons, godinot bijušos sportistus, ierosināja sarīkot turnīrus visas Austrālijas apmērā vairākos sporta veidos. Vairāku iemeslu dēļ, to tik ātri nevarēja izvest dzīvē, un bija jāsamierinās ar golfa un basketbola turnīriem Sidnejā.

Golfa sacensībās uzvarēja P. Baumanis, atstājot D. Pešudovu otrā vietā.

Basketbola sacīkstēm bija formālāks raksturs. Aicināti bija visi 1950.to gadu laika sportisti, un ieradās A. Ernšteins (Spīdolas pirmais vadītājs), Čarlis Briedis (kura dēls un trīs mazdēli piedalījās sacīkstēs), Imants Graudiņš, Juris Kovaļūns, Marija Prudente-Kašs, Staņislavs Kašs, Inese Rone-Arnoldija, Dimis Pešudovs, Juris Zemītis un Jānis Zutītis. Par neierašanos atvainojās Ausekļa dibinātājs Uldis Siliņš.

Turnīru atklāja ALSP vadītājs Dimis Pešudovs, pieminot ALSA un Jaundienvidvelsas (NSW) latviešu sporta apvienības dibināšanu, kā arī pirmos vadītājus – Jāni Riņģi un Juri Katužānu.

Sekoja Jura Zemīša stāsts par Revesbijas laukuma būvēšanu un pirmajām sacensībām. Toreiz Jaundienvidvelsā bija piecas sporta kopas: Auseklis, Daugava, Olimpija, Spars un Spīdola, un sporta dzīve sita augstu vilni.

Atklāšanu nobeidza ar Latvijas un Austrālijas himnām. Pie Latvijas karoga stāvēja 89 gadus vecais Arturs Ernšteins, un pie Austrālijas karoga 15 gadus jaunais Mikus Eversons.

Pēc visiem šiem gadiem basketbola turnīrā piedalījās četras komandas: Daugava, jaunie Daugavieši, Metalurgs un Spars. Pēc priekšspēlēm, kur katra komanda sacentās ar katru, finālā spēlēja Metalurgs ar Daugavu. Sīvā un kvalitatīvi labā spēlē ar viena punkta pārsvaru 36:35 uzvarēja Metalurgs.

Metalurgā spēlēja: E. Briedis – 13, M. Eversons – 3, G. Kārkliņš – 4, M. Kārkliņš – 2, D. Medenis – 6, R. Medenis – 6 (divas ģimenes) un N. Ronis.

Daugavu pārstāvēja: E. Dušelis – 14, T. Andersons – 4, S. Andersons – 7, B. Delforce – 2, V. Aleidzāns – 2, J. Pričats (Prichatt) – 4, B. Prichatt – 2, K. Vanags – 0.

Sestdien jaunie sportisti, gatavojoties vecuma dienām, izmēģināja novusa galdus un, liekās, bija apmierināti ar jauno sportu. Paldies Andrim par šo jauko domu un labi novadītām sacīkstēm. Pateicību arī rīkotāji izsaka Image Pools – Vorenam (Warren), Lindai Pričatai (Pritchatt) un ALSP par ziedojumiem.

Juris Zemītis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com