Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


2014. g. ALM novusā

Vēsturiska uzvara dubultspēlē

Laikraksts Latvietis Nr. 295, 2014. g. 5. febr.
Juris Zemītis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sākās 2014. g. ALM dubultspēļu pirmās vietas pārspēle. No kr: Dimis Pešudovs (CKN), Ivars Mirovics (MDVNK), Linda Pešudova (CKN), Ēvalds Paeglis (MDVNK). FOTO Selga Pešudova.

Sestdien un svētdien 25. un 26. janvārī 24 novusa spēlētāji pulcējās Latviešu ciemā, Melburnā, lai sacenstos Austrālijas Latviešu Meistarsacīkstēs (ALM) novusā. Ieradās seši spēlētāji no Adelaides, trīs no Sidnejas, četri no Centrālā Krasta, divi no Balaratas un mājinieki deva deviņus. Spēlētāju starpā bija arī sešas dāmas.

Spēlētāji bija sadalīti četrās priekšgrupās, no kurām trīs labākie devās uz pirmo finālu, lai cīnītos par meistara godu. Pēc ļoti sīvām cīņām pirmā finālā iekļuva 7 melburnieši (Smalkais, Andersons, Cekuļiņa, Miglis, Paeglis, Kārkliņš un Mirovics), divi no Sidnejas (Puisēns un Graudiņš), viens no Adelaides (Brakovskis), viens no Centrālā Krasta (Ruņģis) un viens no Balaratas (Danielovs). 2014. g. ALM meistara godu ieguva Jānis Brakovskis (ASK), atstājot melburniešus Smalko un Kārkliņu otrā un trešā vietā.

Dzidra Cekuliņa (MDVNK) izcīnīja pirmo vietu dāmām, atstājot Lindu Pešudovu (CKN) otrā vietā un Ausmu Pūci (Venta) trešā vietā.

Dubultspēlēs piedalījās vienpadsmit pāri, un fināls sagādāja interesantu un aizraujošu noslēgumu turnīram. Katrs pāris spēlēja ar katru, un dienas beigās divi pāri – Dimis Pešudovs ar meitu Lindu no Centrālā Krasta un Ivars Mirovics ar Ēvaldu Paegli no Melburnas – nobeidza ar vienādu rezultātu pirmā vietā. Sekoja pārspēle, kuru rīkotāji bija nolēmuši kādi divu setu partijas un pārspēles turpinās, kamēr viens pāris uzvar abus setus.

Pirmā pārspēles partija nobeidzās 1-1; melburnieši uzvarēja pirmo setu un CKN otro. Otrā pārspēles partija sagādāja sensāciju. Pēc sava gājiena Paeglis atstāja pēdējo kauliņu Mirovicam vieglā pozīcijā. Nākošais gājiens bija Lindai; viņai bija jāiesit četri kauliņi, lai uzvarētu setu. Pirmie divi bija samērā viegli, un viņa ar tiem ātri tika galā, bet tad palika divi kauliņi tumsā aiz strīpas. Pirmais bija tuvu pie kabatas, un to viņa veikli iedzina kabatā. Skatītāji sirsnīgi aplaudēja... Pēdējais kauliņš bija daudz grūtākā vietā pie malas un gandrīz vienādā attālumā no abām kabatām. Linda ar acumēru novērtēja vietu, kur ripu sist, un tad ar drošu un spēcīgu sitienu sūtīja ripu pret pretējo malu, lai tā ar rikošeti dodas uz kauliņu. Ripa nozibēja pār galdu, un kauliņš pazuda kabatā. Tāds troksnis no skatītājiem nebija dzirdēts gadiem novusa sacīkstēs. Pēdējā setā Dimis atstāja Lindai tikai trīs kauliņus samērā vieglās pozīcijās; kad pienāca viņas kārta, viņa ātri no tiem tika vaļā.

Pirmo reizi Austrālijas novusa dubultspēļu vēsturē ALM meistari ir tēvs ar meitu. Ir bijuši vīrs ar sievu un brāļi, bet nekad līdz šim tēvs ar meitu.

Gala rezultāti: pirmā vietā Linda un Dimis Pešudovi (CKN), otrā vietā Ēvalds Paeglis ar Ivaru Mirovicu abi (MDVNK) un trešā vietā Dzidra Cekuliņa (MDVNK) ar Richardu Puisēnu (SNK).

Juris Zemitis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com