Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kurš apēda manu sviestmaizi šī gada 3x3 nometnē?

Saiets sākās ar iepazīšanos vakaru

Laikraksts Latvietis Nr. 295, 2014. g. 5. febr.
Māra More (Moore) -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
3x3

3x3 2014 saime. FOTO Māra More (Moore).

Iepazīšanās vakars. FOTO Māra More (Moore).

Muzikanti pārrunā akordu secību. FOTO Māra More (Moore).

Ārija Baumane un Rasma Celma rāda Kaijai Lārmanei kā taisīt prievītes. FOTO Māra More (Moore).

Sports. Markus Zvirbulis, Selga Tuktēna un Kārla Tuktenā. FOTO Māra More (Moore).

Inga Jakse ar ½ X ½ – Uzved bērnu priekšnesumu. FOTO Māra More (Moore).

Beigu vakars. FOTO Māra More (Moore).

Ar jautru iepazīšanās vakaru, kur lustīgie Artūrs un Inta Uškāni vadīja vārdu iepazīšanas spēlītes, kā – Vai tu apēdi manu sviestmaizi?, rādot uz 3x3 dalībniekiem, kuri atbildēja: Kas, es? Es nē!, bet tad rādīja uz citu 3x3 locekli un to sauca pēc vārda, piem.: Mārtiņš apēda tavu sviestmaizi! – sākās šā gada (2014. g.) 3x3 nometne.

Tā notika Tulangī – Melburnas kalnos no 2. līdz 11. janvārim. Vieta bija ļoti skaista, klusa, mierīga un ļoti latviska. Vadītāji šogad bija divi vareni Laiņi. Pēc Irēnas (skumjās) aiziešanas uz viņsauli vajadzēja kādu, kas veiktu lielo darbu – Iveta un Valdis Laiņi to uzņēmās. Un dēls Magnus arī esot uzvedies, kā solījies.

Es varu tikai rakstīt no sava viedokļa, visvairāk sekojot bērnu programmai (jo manai jaunākai meitai ir tikai trīs ar pus gadiņi), aužot prievītes un dziedot ar Uškāniem. Diemžēl netiku uz politiskām pārrunām vai citiem referātiem. Mana mamma varēs iepildīt tos robus. Es noklausījos interesantu runu par aušanu un tautas tērpiem, ko Rasma Celma un Ārija Baumane stāstīja. Viņām bija līdz daudzas bildes un paraugi.

Dienas pagāja kā virpulī – bērni un pieaugušie mācījās no Ārijas Baumanes un Rasmas Celmas, kā aust prievītes – pati arī to iemācījos, man tikai gāja trīs dienas. Laikam lēni mācos, jo bērniem – Kaijai Lārmanei un Kārlai Tuktēnai – tas viss jau izkristalizējās pāris dienās!

½ reiz ½ maigā un jautrā gaitā vadīja Inga Jakse. Sporta nodarbības uzņēmās Markus Zvirbulis un Daila Ziedare. Bērni veidoja zaķīšus un pingvīnus ar vecāku palīdzību pirkstiņdarbu nodarbībā un sportoja uz zemām virvēm, balansējoties ārā zaļā dabā.

Inga Jakse arī ar lielu enerģiju vadīja dejošanu gan ar jauniem – 3½ gadu veciem bērniem, gan ar vecākiem – 12 g.v. Bērni iemācījās, kā kniksēt un paklanīties. Vismaz katru dienu vai katru otro dienu bērniem bija dejošana. Visi jautri dejoja un vingroja kopā kā apburti. Kā Pauls Svilāns teica – organizēts haoss.

Kamēr jaunie noņēmās ar savām nodarbībām, Uškāni vadīja varenus dziedāšanas mēģinājumus. Artūrs stāstīja, ka latgalieši dzied, ja ieņem elpu un izelpo, gandrīz, it kā raudātu, tas esot pareizais latgaļu dziedāšanas veids. Man dziedāt šinī veidā bija vieglāk nekā melodiski. Man ļoti gāja pie sirds latgaliešu dziesmas – tā likās kā tāda burvju valoda, ko sapratu gandrīz bez domāšanas. It sevišķi jautras dziesmas bija – Ķēvīt, mana svilpastīte un Vokors īt.

Danču vakars un stafetes vakars bija īpaši priecīgi notikumi. Artūrs un Inta Uškāni kopā ar muzikantiem lustīgi spēlēja Cūkas driķos, Pankūku danci un it sevišķi jautro Īru deju, kur skrējām aplī tik ātri, ka mazākie bērni lidoja pa gaisu!

Bērni vienu rītu gāja mellenēs, citu dienu – dubļainā šķēršļu gājienā un sportoja vai dejoja katru dienu. Pirkstiņdarbu nodarbībās tie taisīja papīra puķītes un pomponus. No vecām zeķēm veidoti pingvīni un zaķīši piedalījās vakara pasakā, kur visi bērni arī ar prieku ņēma dalību.

Ingai Jaksei, kā bērnu nodarbību vadītājai, bija tāda vara bērnus apburt, ka tie piedalījās visur, kur vajadzēja, ar gaišiem smaidiņiem uz sejas.

Pēc brokastīm katru rītu mums tika rādītas Ivetas, Artūra Uškāna un Elvija Laiņa filmiņas, kur parādījās Madaļonka (Inta Uškāne), līdz nepazīšanai pārģērbusies Iveta Laine un dažreiz arī Valdis Lainis. Varēja ļoti profesionālā veidā noskatīties pēdējās dienas notikumus. Man likās, ka es sēdēju ķinītī katru rītu, jo filmas kvalitāte bija tik laba. Šīs filmiņas varēs iegādāties vēlāk caur Ivetu, un nauda tiks veltīta 3x3 nometnei.

Sirsnīgs paldies visiem vadītājiem un palīgiem – Melburnas 3x3 izdevās! Šī bija mana sestā Trīs reiz trīs nometne ar bērniem un kopā – astotā. Ceru daudzas ģimenes redzēt kuplā skaitā nākamā 3x3 nometnē Sidnejā!

Māra Moore
Laikrakstam „Latvietis“

Red.: Precizējums. Irēne Ziedare pati bija izvirzījusi Ivetu Laini kā šī gada 3x3 vadītāju, par ko viņa tika apstiprināta jau ilgi pirms Irēnes Ziedares aiziešanas mūžībā. Irēnes darbu kā Austrālijas 3x3 Padomes priekšsēdētājs pārņēma Dr. Uldis Ozoliņš.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com