Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pēteris Greste – protesti pret apcietināšanu

Izteicies arī ASV prezidenta pārstāvis

Laikraksts Latvietis Nr. 296, 2014. g. 13. febr.
Ojārs Greste -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Austrālijas latviešu izcelsmes žurnālists Pēteris Greste vēl joprojām atrodas Toras cietumā, Kairā, kopš viņu arestēja Ēģiptē 2013. gada 29. decembrī kopā ar saviem diviem Al Džaziras aģentūras kolēģiem (skat. iepriekšējos rakstus par Pēteri Gresti laikrakstā Latvietis Nr. 293, Nr. 294 un Nr. 295.

29. janvārī avīze The New York Times ziņoja, ka Ēģiptes valdība ir formāli apsūdzējusi žurnālistus par „netaisnīgas informācijas izplatīšanu“ un ka ar to viņi ir palīdzējuši Musulmaņu brālībai (Muslim Brotherhood). Valdība 2013. gada 25. decembrī deklarēja Musulmaņu brālību par teroristu organizāciju, apcietināja tās līderus un nošāva vairāk nekā tūkstoš tās atbalstītājus Kairas ielās (Skat>>).

Al Džazira aģentūra kategoriski noraida šos apsūdzējumus, kā nepamatotos un izteica, ka žurnālistu ziņojumi ir akurāti un objektīvi (Skat>>).

Pēteris Greste vēstulē, kas tika slepeni izsūtīta no cietuma, raksta: „Darījām tieši to, ko jebkurš atbildīgs un profesionāls žurnālists darītu – piereģistrējām notikušo un centāmies to saprast ar precizitāti, taisnīgumu un objektivitāti, ko mūsu amats pieprasa. Parasti tas nav grūti staigājams ceļš. Bet kad Ēģiptes valdība deklarēja „Musulmaņu brālību“ par „teroristu organizāciju“, tas izsita vidējo viedokli no diskusijas. Kad otrā puse (vai tas ir saistīts ar politiku, vai ar ko citu) ir „teroristi“, tad nav vairs neitrāls ceļš. ... Tas nozīmē pat runāt ar viņiem ir nodevība, kur nu vēl publicēt ziņojumus, vienalga cik nevainīgi šādi ziņojumi būtu.“

5. februārī ASV prezidenta Baraka Obamas pārstāvis Džejs Kārnijs (Jay Carney) izteicās publiski pret žurnālistu arestu. Pret arestu ir izteikušies arī Austrālijas ārlietu ministre Džūlija Bišopa (Julie Bishop), kā arī Apvienoto nāciju Cilvēktiesību komitejas pārstāvis.

Elektroniskajos mēdijos (Feisbukā un Tviterī) žurnālisti starptautiski ir atbalstījuši Al Džazira žurnālistu atbrīvošanu ar kampaņu, kur tie sevi nofotografē ar aizlīmētu muti. (Skat>>)

Pēteri Gresti 3. februārī pārvietoja no vieninieka kameras Toras cietumā uz citu, kur viņš ir tagad kopā ar saviem diviem Al Džaziras kolēģiem Mohamedu Fāmiju (Mohamed Fahmy) un Bahāru Mohamedu (Bahar Mohamed).

Austrālijas konsulam ir atļauts apciemot Pēteri Gresti reizi nedēļā. Caur konsulu Greste izteica sašutumu par aresta video filmu, kuru publiski raidīja Ēģiptes privātais televīzijas kanāls Al Tahrir 2. februārī. Filma parāda viņa un kolēģu viesnīcas istabu kratīšanu un žurnālistu nopratināšanu, pavadot to ar dramatisku mūziku.

Al Džazira Angļu valodas aģentūras ziņu direktors Sala Nem (Salah Negm) teica: „Ja šis video tika ar nolūku laists ēterā, tas ir pret pamata taisnības principiem. Ja tas tika nejauši palaists, tas izsauca jautājumus par prokurora profesionalitāti.“ (Skat>>)

Al Džazira ziņo, ka tiesas prāvas sākums paredzēts 20. februārī. (Skat>>).

Ojārs Greste
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com