Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Skautu un gaidu 11. Lielā nometne „Mantojums“

Šis ir mūsu mantojums,

Laikraksts Latvietis Nr. 297, 2014. g. 19. febr.
Maija Šķinķe -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sēž no kreisās: Latviešu skautu priekšnieks vad. Pēteris Aivars, 11. Lielās nometnes rīkotājas vad. Inta Šķinķe un vad. Kristīna Putene, Latviešu gaidu priekšniece vad. Nora Aivara. Stāv no kreisās: vad. Mārtiņš Putenis, Linda Bairone (Byron), Edgars Zālīte.

Tik daudz laba nodots mums.
Saņemsim un sargāsim un
Tad to tālāk nodosim!
(piedz.)

11. Lielā skautu un gaidu nometne notiks 2014. g. no 17. līdz 23. augustam Rockaway, Nūdžersijas pavalsti, amerikāņu skautu nometnes (Boy Scouts of America) īpašumā Winnebago Scout Reservation.

11. Lielās nometnes dziesma izsaka nometnes vīziju, kura tiks ņemta vērā nometnes gaitās un nodarbībās. Dziesmas vārdus sarakstīja vad. Inta Šķinķe, mūziku komponēja vad. Zintis Pērkons (Rīgas (72.) skautu vienības vadītājs no Toronto, Kanādā).

Nometnes organizēšanas komiteja savā 2013. g. 22. novembra sēdē pārrunāja visu komitejas darba grafiku. Nometnes rīkotāja no Latviešu skautu kustības ir vad. Inta Šķinķe un no Latviešu gaidu kustības vad. Kristīna Putene. Rīkotāju galvenie darbi risināsies pirms nometnes – koordinējot visu darbību starp atsevišķām nozarēm – finanšu, tehnisko un informācijas, kā arī ar amerikāņu skautu kustības (Boy Scouts of America) nometnes vietu vadītājiem par nodarbībām, par ēdienkarti un tehnisko izkārtojumu apakšnometnēs.

Finanšu daļas vadītāja ir Linda Bairone (Byron), grāmatvede un angliski: Certified Public Accountant, kas ir atbildīga par budžeta sastādīšanu un izpildīšanu, kā arī, nometnei beidzoties, uzrādīt budžeta izpildi. Lindai ir trīs bērni Ņujorkas skautu un gaidu vienībās – viens skauts, viena guntiņa un viens mazskauts!

Tehniskās daļas vadītājs ir bijušais Ņujorkas Rīgas (90.) skautu vienības rovers Edgars Zālīte, kura atbildībā būs viss tehniskais, bez kura nometni nevar labi izvest – ceļa zīmes uz nometnes vietu, skaņu sistēmas nometnes atklāšanā, ugunskuros, slēgšanā, mantu pārvešana uz apakšnometnēm, sazināšanās starp amatpersonām visās apakšnometnēs un vēl daudz tagad neiedomājamas lietas, kas tikai radīsies, nometnei iesākoties. Edgaram ir divi mazskauti un viens rovers!

Informācijas daļas vadītāja darbu ir uzņēmies vad. Mārtiņš Putenis, kura atbildībā būs interneta mājas lapas izveide un papildināšana ar vienmēr jaunu informāciju par 11. Lielo nometni. Vēl pie informācijas daļas jāpiemin nometnes zīmju, Vadoņa, nometnes albuma un piemiņas lietu iegāde un sadale. Mārtiņam mājās ir trīs roveri un viena lielgaida!

Par nodarbībām atbildīgi ir katras apakšnometnes priekšnieki, kas koordinē nodarbību plānu ar nometnes priekšniekiem – Latviešu skautu kustības priekšnieku vad. Pēteri Aivaru un Latviešu gaidu kustības priekšnieci vad. Noru Aivaru.

Nodarbības risināsies, kā jau dziesmā minēts, par dabu, jo nometnes vietā ir ļoti skaists ezers – Durham Pond, kas ir 60 akrus liels un piedāvā iespējas peldēšanai, zēģelēšanai, laivošanai un makšķerēšanai, un kalni, kur varēs sirot, ar kanū laivām doties ezeram pāri un nakti pavadīt zem zvaigžņotām debesīm.

Nometnes abās pusēs ir Ņudžersijas pavalsts īpašumi (Farney State Park un Splitrock Reservoir), tātad visapkārt nometnei ir meži un daba.

Meži, kalni, upes, lejas,
Dabas mātes lolojums.
Debess jums un zemes lode –
Viss ir mūsu mantojums.

Nodarbībās arī tiks atkārtotas skautu/gaidu mākas. Būs iespēja izmēģināt šaušanu ar loki un bultu, šaušana uz māla baložiem, kā arī slēpņošana (angl. Geocaching). Tiks būvētas ierīces, virtuves iekārtas, apakšnometņu vārti, un būs arī ugunskuri un nakts rotaļas, jo kas tad ir skautu-gaidu nometne bez ugunskuriem?

Šķēršļu gājiens, baltā lil'ja
Labie darbi, solījums.
Mezgli, dziesmas, sirojumi,
Skautu gaidu ugunskurs.

Caur visu vīsies mūsu latviskais mantojums. Skautiem un gaidām būs iespējas vingrināt savu latviešu valodu un tālāk veidot savu latvisku pūru, pie ugunskuriem dziedot tautas dziesmas, pa dienu mācīties jaunus vārdus un kopt savu latviešu valodu.

Dziesmu svētki, senču dainas
Jāņu naktis vaiņagā;
Vīti tikumi un dejas
Tautas jostā, bagātā.

Esam ne tikai skauti un gaidas, bet esam latviešu skauti un gaidas; tas viss iet roku rokā. Nometni nobeigsim katru dienu ar senu latviešu skautu/gaidu tradīciju: novilkt sarkanbaltsarkano karogu ar dziesmu Svēts mantojums šī zeme mūsu tautai.

vad. Maija Šķinķe
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com