Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Štutgartes deju kopa „Trejdeksnītis“

Nosvin divu gadu jubileju – Kas paliek aizkulisēs?

Laikraksts Latvietis Nr. 297, 2014. g. 19. febr.
Laura Putāne -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Kopbilde, kas uzņemta pēc svētku koncerta.

Šī gada 25. janvārī Štutgartē tika svinēta Štutgartes latviešu deju kopas Trejdeksnītis divu gadu jubileja. Kā gāja jubilejas koncertā un pēc tam ballītē, mūsu iespaidi atrodami mājas lapā: www.trejdeksnitis.de

Taču svētku laiks ir arī brīdis, lai atskatītos uz to, kā mums šajos divos gados ir gājis – ne tikai koncertējot, bet arī organizējot un finansiāli vadot deju kopas darbību. Gribētos uzsvērt, ka esam viens no tikai diviem Vācijā mītošajiem latviešu deju kolektīviem. Kā jau visi deju vai koru kolektīvi un latviešu bērnu skoliņas, tā arī mēs no svaiga gaisa nepārtiekam un ar tukšu paldies visu neapmaksājam.

Ikviens, kas ir sācis jaunas lietas, zina, ka sākums ne vienmēr ir ar ziediem kaisīts. Tā tas bija arī mums. Sākotnēji mēs telpas mēģinājumiem īrējām un katrā reizē atvadījāmies no 50 eiro. Arī tērpus iegādājāmies par pašu līdzekļiem, kas vidēji izmaksāja 250 eiro katram dalībniekam. Tāpat arī mēs sedzām un sedzam ceļa izdevumus, lai nokļūtu koncertu norises vietās un dotu visiem skatītājiem neaizmirstamas prieka emocijas un piederības sajūtu Latvijai, tās tautai.

Ne tikai katrs dalībnieks dod dalības maksu deju kopas Trejdeksnītis uzturēšanā, bet arī iegulda savu brīvo laiku un naudas izmaksas ceļam, lai nokļūtu līdz deju mēģinājumam – viens dejotājs dzīvo tuvāk, otrs vai trešais dzīvo tālāk (pat no Šveices ir braukts dejot uz Štutgarti). Kāds atdod savu nopelnīto eiro bērnu auklītei vai kāds strādā savā darbā mazāk darba stundas. Un tas viss, lai tiktu uz iknedēļas deju mēģinājumiem. Tuvojoties Dziesmu un Deju svētkiem, kā arī 2 gadu jubilejas svinībām, deju mēģinājumi notika biežāk – gan darbdienu vēlās vakara stundās, gan brīvdienu agrajos rītos. Tāpēc šis ir brīdis, lai pateiktos visiem Trejdeksnīša dejotājiem un arī mūsu atbalstītājiem par neizsmeļamo enerģiju, darbošanos un tikšanu pāri visām grūtībām dejas gara uzturēšanā.

Izmantojot pašu iespējas un pievienojoties biedrībai Deutche Jugend in Europa (turpmāk – DJO), mums ir izdevies tikt pie bezmaksas mēģinājumu telpām, kuras nu jau kļūst par šaurām, kolektīvam augot lielākam un brašākam. No DJO saņēmām atbalstu dalībai XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos 2013. gada jūlijā, tika daļēji segti ceļa un uzturēšanās izdevumi (aptuveni 1500 eiro). Sakām DJO arī lielu paldies par dāvanu divu gadu jubilejā – tika apmaksāta vairāk nekā puse nepieciešamā finansējuma desmit tautas mūzikas instrumentu trejdeksnīšu iegādei (aptuveni 500 eiro vērtībā). Tagad kolektīvam ir instruments, kura vārdu nesam un kuru izmantojam mūsu dejās. Labprāt turpinātu papildināt un bagātināt mūsu tautas tērpus, bet šobrīd viss apstājas pie finansēm. Tāpat mēs sakām paldies Daugavas Vanagiem par pirmajā gadā piešķirtajiem 200 eiro, kuri ļāva uz neilgu laiku vieglāk ieelpot.

Mēs pateicamies par sniegto atbalstu gan jau pieminētajām organizācijām, gan pārējām privātpersonām, kas nav žēlojuši ne laiku, ne resursus un savu iespēju robežās ir palīdzējuši. Diemžēl ir saņemti daudzi atteikumi vai visbēdīgāk nevienas pašas atbildes no vairākām biedrībām vai valsts institūcijām. Šādos brīžos nedaudz saskumst vaigs, kad cerot uz sadarbību vai atbalstu, to nesaņemam, un viss ir jāveic mūsu pašu spēkiem – visstiprākās saknes ir vējā augušam kokam.

Nav jau tā, ka mēs tikai prasām, mēs arī dodam – kā esam to darījuši iepriekš, tā arī mēs turpinām un turpināsim nest latviešu deju, kopīgo kultūru un tradīcijas tālāk un izskandināt Latvijas valsts un tautas vārdu pasaulē. Tā nav tikai Trejdeksnīša deja un prieks, tā ir mūsu visu deja un prieks – savstarpējā saite starp latviešiem kā ārpus Latvijas, tā pašā Latvijā. Tā arī darīsim, tas ir mūsu izvēlētais ceļš – saglabāt un pilnveidot latviešu identitāti, vērtības un stiprumu. Kārlis Ulmanis reiz ir teicis: „Mums jāsaprot, ka esam viena tauta, viens spēka avots, viena spēka apziņa. Un ar šo spēku mēs iesim uz priekšu un stiprināsim mūsu valsti!“ Tāpēc mēs ceram un gaidām šo kopīgo spēku un atbalstu, lai varētu vēlāk teikt – mēs visi.

Šīs pārdomas un raksts ir par to, lai mēs apvienotos un sadarbotos – iegūtu abpusēju spēku, kā padarīt sevi un mūs visus kopā stiprākus. Lai, nākamreiz atskatoties, mēs teiktu, ka ne mēs paši, bet visi kopā!

Štutgartes latviešu deju kopas Trejdeksnītis vārdā,

Laura Putāne
Deju kopas vadītāja
Laikrakstam „Latvietis“

PS: Ja pēc šī raksta izlasīšanas Jums ir radušies kādi ieteikumi, idejas vai iespējas, kā mums palīdzēt uzturēt možu dejas garu, par spīti pieminētajām grūtībām, sazinieties ar mums!
E-pasts: tdk.trejdeksnitis@gmail.com
Tel.: (+49) 01577-9577870
www.trejdeksnitis.deAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com