Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ugunsgrēks Tērvetē

Roveru mītne nodegusi, galvenā ēka neskarta

Laikraksts Latvietis Nr. 297, 2014. g. 19. febr.
Arnis Vējiņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Nodegušā Roveru mītne „Tērvetē“ pie Melburnas. FOTO Pēteris Cīrulis.

Pēc ugunsgrēka „Tērvetē“. FOTO Pēteris Cīrulis.

Pēc ugunsgrēka „Tērvetē“. FOTO Arnis Vējiņš.

Galvenā ēka „Tērvetē“ neskarta. FOTO Arnis Vējiņš.

Pēc ugunsgrēka „Tērvetē“. FOTO Arnis Vējiņš.

Nodegušā Roveru mītne „Tērvetē“ pie Melburnas. FOTO Arnis Vējiņš.

Pēc ugunsgrēka „Tērvetē“. FOTO Arnis Vējiņš.

Melburnas Gaidu un Skautu īpašums „Tērvete“ cieta ugunsgrēkos, bet izdzīvoja sliktāko vasaras dienu kopš „Black Saturday“* pirms pieciem gadiem. Pagājušā svētdienā Viktorijā izcēlās ugunsgrēki vairākās vietās, ieskaitot Kilmorā. Karsts laiks, stipri vēji un sausa zāle sagādāja labvēlīgas apstākļus ugunij. „Tērvete“ stāvēja ugunsgrēkam tieši ceļā, un pat tad, kad vējš mainīja virzienu uz otru pusi, bija par vēlu. Galvenā mītne, saimniecības ēka, noliktava un karoga masts netika aizskarts, bet Roveru mītne, zāle un koki gan trāpīja. Mežs ir bijis izpostīts, bet ar laiku viss var atjaunoties. „Tērvete“ pagājušu gad nosvinēja 40. gadu dzimšanas dienu. 1985. gadā „Tērvete“ nodega pilnīgi ugunsgrēkos. Šoreiz Laime mums pasmaidīju.“ Tā vadītājs Pēteris Cīrulis mums atrakstīja trešdienā, 12. februārī, atsūtot arī pirmās fotogrāfijas no postažas.

Svētdien, 16. februārī Tērvetes līdzīpašnieku pilnvarnieks Ints Platacis un es aizbraucām uz Tērveti apskatīties, lai labāk saprotam to darbu, kas mums stāv priekšā.

Apstaigājām Tērvetes teritoriju, atradām divas vietas, kur vēl koki kvēloja un izdzēsām to. Kā Pēteris teica – Roveru mītne tikai gruži, un gandrīz visur zāle sadegusi un zeme melna – izskats gandrīz kā lunar landscape!** Daba ataugs, bet mums stāv priekšā liels darbs, jo lielai daļai sētām uzkrituši koki vai zari, un daudz koki beigti un būs jāgāž drošības dēļ.

No pozitīvās puses mūsu galvenās ēkas stāv, inventārs vēl noliktavās. Izsakām visdziļāko pateicību ugunsdzēsējiem, kas pasargāja mūsu latvisko stūrīti.

Vad. Arnis Vējiņš,
Vienības priekšnieks
Laikrakstam „Latvietis“

* „Melnā sestdiena“ – 2009. g. 7. febr., kad sākās ugunsgrēki Viktorijā, nedēļas laika izdedzinot 4500 kvadrātkilometrus.

** Angl.: Mēness ainava.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com