Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Zelts un sudrabs Latvijai!

Tos izcīna Sandis Kondrāts no Sietlas

Laikraksts Latvietis Nr. 299, 2014. g. 6. martā
Inta Morusa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Skulptūra „Brīvību Ukrainai!“ FOTO no Sanda Kondrāta personīgā arhīva.

„Es domāju, tu domā“. FOTO no Sanda Kondrāta personīgā arhīva.

Stends Edmontonas latviešu kultūras dienā. No kreisās Juris Konanovs un Nelda Jane Dreimane Konanova. FOTO no Sanda Kondrāta personīgā arhīva.

„Es tevi mīlu mūžīgi“. Aizmugurē Sandis Kondrāts. FOTO no Sanda Kondrāta personīgā arhīva.

Latviešu smilšu un ledus tēlnieks Sandis Kondrāts 15. februārī uzvarēja zelta medaļu ledus konkursā Winterfest 2014 Bend pilsētiņā Oregonā, ASV. Skulptūra Es tevi mīlu mūžīgi (I Love You Forever) tika veidota no 520 mārciņu (240 kg) ledus piecās stundās. Laiks bijis neparasti silts, un Sandim nācies strādāt +45°F (+7°C) gaisa temperatūras apstākļos. Sandis saka, ka tas viņa skulptūrai palīdzējis, jo mīlestība kusa.

Janvāra beigās Sandis ar dzīves biedri Sue McGrew ieguva sudraba medaļu Ice in Whyte festivālā Edmontonā Kanādā ar skulptūru Es domāju, tu domā (I Think, You Think). Skulptūra veidota 12 stundās no 3900 mārciņām ledus. Sanda dalību festivālā atbalstīja Edmontonas Latviešu biedrība Imanta, ko vada Ena Rudovics. Festivāla ietvaros Sandis palīdzēja organizēt Latviešu kultūras dienu Edmontonā, un izveidoja latviešu atbalsta skulptūru Ukrainai, kurā latviešu simboli sargā ukraiņu brīvības simbolu.

Sandis jau gadu dzīvo Takomā, Vašingtona pavalstī, bet nupat ir pārcēlies uz Sietlu un ir bieži redzams Sietlas latviešu sabiedrībā. Viņš daudz ceļo, piedalīdamies skulptūru festivālos un konkursos visā pasaulē. Pagājuša gada decembrī viņš bija aicināts uz smilšu skulptūru festivālu Melburnā un konkursu Sidnejā. Pirms diviem gadiem Sandis uzzināja, ka Melburnā viņam ir radi un decembrī viņam bija iespēja viņus satikt. Sietlieši uzskata Sandi kā savējo un ir lepni par viņa panākumiem.

Vairāk par Sandi var uzzināt tīmeklī: www.sandissue.com un sand-is.com, vai rakstīt uz: sandis.kondrats@gmail.com

Inta Moruss
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com