Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dzimuši Rīgā

„Kremerata Baltica“ pirmoreiz „Gorā“

Laikraksts Latvietis Nr. 300, 2014. g. 17. martā
Aina Gailīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Gidons Krēmers. FOTO Aina Gailīte.

Pianists Andrejs Korobeiņikovs. FOTO Aina Gailīte.

Mārtiņš Drēģeris un Diāna Čivle. FOTO Aina Gailīte.

Ingrīda Zemzare. FOTO Aina Gailīte.

Pirms pavasara koncertu sērijas Latvijā, Rīga 2014 un Kremerata Baltica rīkoja preses konferenci Rīgā, viesnīcā Radi un draugi, Mārstaļu ielā 3.

Sarunas vadīja Mārtiņš Drēģeris, Rīga 2014 pārstāvis, un nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja Diāna Čivle iepazīstināja žurnālistus ar Kremerata Baltica pavasara koncerttūri Latvijā: cikls Dzimuši Rīgā ir Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā un to atklās koncerts kultūras pilī Ziemeļblāzma 7. martā, bet kulminācija būs 6. jūlijā, kad pie Nacionālās operas koncertēs daudzi mūsu pasaulē atzīti mākslinieki, un šim koncertam būs starptautiska tiešraide. Šā cikla ietvaros notiks arī operdziedātājas Ingas Kalnas solokoncerts maijā Latvijas Nacionālajā operā un to noslēgs 7. novembrī Bavārijas Radio orķestra koncerts Marisa Jansona vadībā. Izcilais latviešu diriģents Mariss Jansons šo koncertu veltīs savam tēvam Arvīdam Jansonam 100 gadu jubilejā.

Kamerorķestra Kremerata Baltica dibinātājs un vadītājs, izcilais vijolnieks Gidons Krēmers pastāstīja, ka orķestris tikko atgriezies no turnejas pa ASV un uz Rīgu atbraucis kā uz mājām. Pirmo koncertu Ziemeļblāzmā gaida ar interesi, jo personīgi tur koncertēs pirmo reizi, lai gan orķestris tur uzstājās jau 2013. gadā. Mākslinieks nedaudz pastāstīja par savām skolas gaitām Rīgā, par Kremerata dibināšanu Vāgnera ielas 4 ēkā, kuru tā arī diemžēl nav izdevies izveidot par koncertzāli. Pastāstīja par koncertu programmu, ka šoreiz ir likts akcents uz nepelnīti aizmirstā komponista, Šostakoviča līdzgaitnieka, Mečislava Veinberga kvinteta atskaņojumu. Pastāstīja par orķestra dalībnieku paaudžu maiņu 17 gadu laikā, par to, ka visas trīs Baltijas valstis var lepoties ar orķestra panākumiem. Pastāstīja par sadarbību ar daudziem māksliniekiem – šobrīd ar jauno un talantīgo pianistu Andreju Korobeiņikovu, kurš piedalīsies visos trijos koncertos: 7. martā Ziemeļblāzmā, 8. martā Madonas kultūras centrā un 9. martā Latgales vēstniecībā Gors Rēzeknē. Pastāstīja, ka vasarā paredzētajā koncertā Lielajā ģildē skanēs Artūra Maskata oriģināldarbs Žanis un Johanna. Mīlestība, kas top sadarbībā ar Žaņa Lipkes memoriālu.

Kremerata Baltica direktore Ingrīda Zemzare pauda prieku un lepnumu par orķestra piedalīšanos koncertciklā Dzimuši Rīgā, jo Rīgā ir dzimis ne tikai Krēmers, bet arī Kremerata – īsti rīdzinieki, un koncertu plašajā programmā ir iekļauti izcilu komponistu darbi – Mocarta un Šopēna koncerti, Mečislava Veinberga kvintets un Astora Piacollas skaņdarbs klavierēm un orķestrim. Šī gada jūlijā tradicionālā Kremerata Baltica festivāla viens koncerts notiks Rīgā, bet divi Siguldā, Eiropas kultūras galvaspilsētas Rīgas sadarbības partnerpilsētā. Savukārt Splendid Palace kinoteātrī 2. jūlijā tiks demonstrēta dokumentāla īsfilma par Gidonu Krēmeru, kurā kinorežisores Laimas Žurginas skatījumā būs apvienoti filmētie materiāli.

Uz preses konferenci ar nokavēšanos, tieši no mēģinājuma, ieradās arī pianists Andrejs Korobeiņikovs. Žurnālisti viņu cieši ielenca un uzdeva tik daudz dažādu jautājumu un uz visiem saņēma atbildes. Izrādās, ka mākslinieks, tad, kad nedzīvo citu valstu viesnīcās, dzīvo Maskavā, ka viņam ir tuvāka klasiskā mūzika un ka vistuvākā viņam ir tieši Skrjabina daiļrade, ka viņš jau ir bijis Latvijā un tā viņam patīk. Es personīgi biju sajūsmā par mākslinieka cieņpilno vienkāršību, par ieinteresētību uz katru jautājumu atbildēt kā uz pašu svarīgāko un kā mirdzēja viņa acis, runājot par Skrjabinu un, protams, arī par citiem komponistiem.

Atliek vien novēlēt Kremerata Baltica veiksmīgus koncertus Latvijā un jo sevišķi sajust un pieņemt Latgales Gora auru.

Aina Gailīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com