Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Atvērto durvju diena Ciemā

Visi mīļi aicināti!

Laikraksts Latvietis Nr. 300, 2014. g. 17. martā
Rūta Šķoba -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Kā Melburnas Latviešu Ciema jaunā pārvaldniece, sirsnīgi aicinu Jūs apciemot mūsu mīļo Ciemu sestdien, 29. martā.

Uz Melburnas Latviešu ciema pārvaldnieka amatu nāku ar 14 gadu pieredzi, gūtu dažādos aprūpes namos un senioru ciemos (retirement villages). Neizbēgami ir tas, ka nākšu klajā ar jaunām idejām un priekšlikumiem. Tie būs rūpīgi pārdomāti un ņemti jau no esošās pieredzes, kas atbilst LASA (Leading Aged Services Australia, bijušajam ACCV – Aged and Community Care Victoria) un The Retirement Living Council (bijušajam RVA – Retirement Villages Association) prasībām.

Globālā finansiāla krīze (GFK) ir ļoti iespaidojusi arī Senioru ciemu mājiņu iegādi visā Austrālijā. Šajā sakarā ir pastāvējušas grūtības, pārdodot ilggadīgos ģimenes īpašumus par pieņemamu cenu, lai nodrošinātu gan mājiņas iegādi, gan finanses pilnvērtīgai dzīvei. Tomēr viena no aktuālākajām problēmām ir bijusi pati doma, ka Senioru ciemā var sākt dzīvi ne tikai tad, kad cilvēks jau ir ļoti novecojis, bet daudz agrāk. Tā lēnām kļūst pieņemta Austrālijā, pasaulē un arī latviešu vidū.

Varam būt pateicīgi un puslīdz droši, ka GFK nav vairs tik liels drauds un ka īpašumu cenas sāk nostabilizēties. Pēc manām domām Latviešu Ciema mājiņas ir ļoti mēreni nocenotas. Mājiņas ir pamatīgi būvētas. Apzināmies, ka mazliet novecojusi ir to iekšpuse, bet ceram un esam ar mieru strādāt pie plāna, iespēju robežās, interjeru uzlabot, veicot remontu darbus virtuvēs un vannasistabās.

Aicinu padomāt par sekojošo:

Kādu iemeslu dēļ pārnākt uz dzīvi Melburnas Latviešu Ciemā?

Baudīt latvisku vidi; – izejot no mājiņas un tiekoties ar kaimiņiem ir patīkami dzirdēt latviešu valodu.

Baudīt sabiedrisku dzīvi; – ja vēlaties, šī iespēja pastāv, jo Ciemā notiek dažādas latviskas aktivitātes un izbraukumi. Katram ir izvēle, pat katram ģimenes loceklim – ja vīrs negrib un sieva grib... abiem labi.

Vēlos uzsvērt, ka šobrīd plaši ir atzīts, ka saistība ar citiem ļaudīm uzlabo veselību un pagarina dzīvi. Par to esmu vairākkārt rakstījusi arī dažādos Austrālijas preses izdevumos, saistībā ar veselīgu dzīvesveidu un novecošanu.

Ja cilvēks dzīvo aktīvā vidē, tas palēnina strauju fizisku un mentālu novecošanu, kas dažos gadījumos pat var kļūt par invaliditāti, veicina atmiņas saglabāšanu, uzlabo atkopšanos no slimībām un ievainojumiem, uztur veiklību, atvieglina stresu, pasargā pret demensi, palielina pašvērtības sajūtas un veicina patstāvību.

Ja mēs esam garīgi veseli, mēs atrodamies labsajūtas stāvoklī. Mēs būsim labākās attiecībās ar ģimeni, draugiem, kaimiņiem un pat ar svešniekiem, piemēram, veikalos.

Liela priekšrocība, dzīvojot Ciema mājiņās, ir tā, ka šī savstarpējā sabiedriskā dzīve ir vienmēr pieejama, un ja nav tieši tāda nodarbība, ko Jūs vēlaties, mēģināsim to ieviest. Busiņi ved regulāri uz vietējiem veikaliem un uz latviešu un nelatviešu sarīkojumiem.

Un vēl?

Uz vietas pieejami ārsti, masieris, friziere, kiosks, ēdināšana, bibliotēka, vingrošana, spēles, saviesīgie vakari, saviesīgās pēcpusdienas, dievkalpojumi un ticības pārrunas un pats patīkamākais, draudzīgi darbinieki!

Turpināsim piedāvāt vēl papildinātas nodarbības un pakalpojumus. Kā piemēram, pagājušo gadu piedāvājām visiem mājiņu un aprūpes nama ļaudīm novēlēt federālās vēlēšanās tepat uz vietas, Latviešu Ciema lielajā zālē.

Drošība?

Ciema mājiņas stāv drošā vietā mūsu vidē, un, ja vēlaties paceļot, variet droši tās atstāt uz ilgāku laiku mūsu uzraudzībā.

Mudinu arī Jūs skatīties nākotnē. Neatlieciet pārcelšanos uz dzīvi Latviešu Ciema mājiņās par vēlu. Bieži, strādājot citās Senioru mītnēs, esmu novērojusi, ka cilvēki atliek pārcelšanos – varbūt vēl nav gatavi uz citu dzīvesvietu, vēl jūtās jauni un spējīgi, vienkārši nav par to domājuši, bet tad reizēm mājiņa nav pieejama vai arī iespēja pastāvīgi dzīvot vairs nav iespējama. No pieredzes varu teikt, ka tie, kas pārvācas uz Senioru ciemiem ap 70 gadu vecumu, var labi iejusties jaunā vidē un pilnvērtīgi pavadīt savas vecumdienas, vienkārši baudot dzīvi.

Vēlos pieminēt arī maiņas Federālās valdības nospraustos mērķus, plānojot vecākās paaudzes aprūpi. Sekojot vispasaules tieksmei, valdība ir nolēmusi ziedot vairāk finansiālu palīdzību aprūpei pašu mājā. Šo sauc par Ageing in Place un dod tādas palīdzības, kā piemēram, ēdiena pievešanu, mazgāšanos dušā un mājas apkopi. Šī palīdzība, diemžēl, neņem vērā ļoti svarīgo, augšminēto, savstarpējo iedarbību ar citiem ļaudīm – gara un labklājības saglabāšana.

Latviešu Ciems piedāvā visu!

Aprūpes Namā ir pieejamas lielākas un mazākas istabiņas. Varam uzņemt istabiņās ar zemāku vajadzību aprūpi (low care) un, ja ir nepieciešams, pāriet uz augsto aprūpi (high care), tas tepat uz vietas ir pieejams.

Pie mums strādā kvalificētas māsiņas, lai medicīniskā aprūpe atbilstu augstam standartam un ir akurāta.

Aprūpes namā notiek vispusīga nodarbību programma un varu slavēt to, ka nodarbību vadītājas ir specifiski apmācītas, lai varētu piemērot nodarbības cilvēkiem gan ar fiziskiem, gan mentāliem traucējumiem. Mūsu darbinieki nepārtraukti pilnveidojas, apmeklējot dažādus valdības piedāvātus kursus, lai apgūtu jaunākās aprūpes metodes. Īpaši esam strādājuši pie tā, lai rūpētos par cilvēkiem, kuriem ir dementia.

Esam izremontējuši atkopšanās istabas (respite rooms) un tās iekārtojuši ar jaunām, baltām mēbelēm un glītām gultas drānām. Istabās varēsiet justies mājīgi un atveseļoties no slimības vai pēc operācijas un baudīt mūsu viesmīlību. Variet pieteikties, zvanot uz biroju. Lūdzu iegaumējiet, ka pēc likuma, nevaram Jūs uzņemt (kaut ļoti gribētu) bez novērtējuma – Aged Care Assessment (Respite), ko var sarunāt ar ārstu.

Esmu sajūsmināta... domājot par nākotni. Ciemā ir sirsnība un labs gars. Darbinieki ir draudzīgi, darbīgi un spējīgi. Skatāmies uz nākotni ar jaunām acīm un pacilātām sirdīm. Esiet laipni lūgti piedalīties arī Jūs!

Būs iespēja piedzīvot mūsu jauko gaisotni, atnākot uz mūsu Atvērto durvju dienu ģimenēm un draugiem sestdien, 29. martā no plkst. 9.00 – 14.00. Būs garšīgi ēdieni BBQ stilā, dzērieni, latviešu saimnieču ceptas kūkas, kafija, lietoto mantu tirdziņš, baltiešu izstrādājumi, mūziķi, varēs apskatīt nupat izremontēto mājiņu un būs saulains laiks!

Rūta Šķoba
Melburnas Latviešu Ciema pārvaldniece
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com