Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Sinfonietta Rīga“ un latviešu komponistu jaundarbi

Būs koncerts Lielajā ģildē

Laikraksts Latvietis Nr. 301, 2014. g. 20. martā
Baiba Freimane -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

„Sinfonietta Rīga“ ar diriģentu Normundu Šnē. FOTO Publicitātes foto.

Rihards Zaļupe. FOTO Publicitātes foto.

28. martā plkst. 19.00 Lielajā ģildē kamerorķestris Sinfonietta Rīga atskaņos divus latviešu komponistu jaundarbus. Publikas vērtējumam tiks nodota Santas Bušs kamersimfonija liminarité un Riharda Zaļupes opuss Sequences transformed orķestrim, elektronikai un klarnetei, kurā solista loma uzticēta meistarīgajam klarnetistam Guntim Kuzmam. Pie diriģenta pults – Sinfonietta Rīga mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē.

Normunds Šnē: „Cikls ar latviešu kamersimfonijām nes jaunus pārsteigumus un izaicinājumus, kuriem esam atvērti, pateicoties orķestra iespējām un mūziķu aizrautībai. Šī neparastā muzikālā programma prasīs no klausītāja reakciju un ieklausīšanos, taču mēs ticam savai publikai, kura jau ir dzirdējusi daudz laikmetīgas mūzikas.“

Avangardiskā latviešu komponiste Santa Bušs orķestrim radījusi jaundarbu liminarité. Skaņdarba nosaukumā izmantots antropoloģisks koncepts – atrašanās krustcelēs, pārmaiņu vidū, kad izplēnējis pamats zem kājām, zuduši vecie orientieri un jārod jauni. Atbrīvojošs un riskants vienlaikus, šis stāvoklis mudina ļauties jauniem skaņas meklējumiem, pārkāpjot ierastās kamersimfonijas robežas.

Harismātiskais sitaminstrumentālists Rihards Zaļupe realizē savu komponista talantu dažādos projektos, kurus ar atzinību uzņem Latvijas publika. Zaļupe jau agrāk veltījis skaņdarbus klarnetistam Guntim Kuzmam, taču elektroniskās mūzikas sniegtās iespējas komponists izmanto pirmo reizi. Rihards Zaļupe: „Šī manā daiļradē būs unikāla reize, kad mēģināšu apvienot orķestra skanējumu ar elektroniku un klarnetes solo. Jaundarbā manāmas arī kino mūzikas atbalsis, Guntis spēlēs trīs klarnetes: basklarneti, pikolo klarneti un ierasto klarneti ar skaņojumu in B. Elektronika pēdējā laikā ir man ļoti mīļš žanrs, kas šoreiz ļaus Guntim saspēlēties ne tikai ar orķestri, bet arī pašam ar sevi ierakstā.“

Programmu papildinās poļa Vitolda Lutoslavska 1972. gadā tapušās Prelūdijas un fūga, kas klausītājus pārsteigs ar konstruktīvu perfekciju, līdz kurai 20. gadsimta mūzikas klasiķis nonāca ilgā radošā ceļā. Tomēr viņa skaņu raksts dod katram mūziķim interpretācijas brīvību, ko Sinfonietta Rīga priekšnesumā varēs izbaudīt koncerta apmeklētāji.

Baiba Freimane
Valsts kamerorķestra „Sinfonietta Rīga“ sabiedrisko attiecību vadītājaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com