Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Adelaides skolai jauns karogs

Dāvina Daugavas Vanagi

Laikraksts Latvietis Nr. 301, 2014. g. 20. martā
Jānis Caune -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Imants Kronītis un Regīna Berķe ieved karogu, kuru nes Artūrs Berķis FOTO Pēteris Strazds.

No kreisās: Artūrs Berķis, Regīna Berķe, Imants Kronītis, Reinis Dancis, 2013. gada skolas absolvents Raimonds Jaudzems. FOTO Pēteris Strazds.

No kreisās: Artūrs Berķis, Regīna Berķis, Reinis Dancis, Imants Kronītis. FOTO Pēteris Strazds.

Klusi rokas uzliekam
Brīvās Latvijas karogam.
Rainis.

2013. g. izlaiduma aktā to dāvina vietējie Vanagi. Daugavas Vanagu Adelaides nodaļa jau no savas dibināšanas sākuma gadiem atbalsta latviešu jaunatnes audzināšanu un izglītību, tādēļ 2013. gada beigās nodaļa nolēma dāvināt skolai jaunu karogu. Nodaļas priekšnieks Imants Kronītis jau vairākus gadus Valsts Svētku priekšvakarā ir apmācījis skolēnus, kā karogs pareizi jāvelk mastā, tā tam rādot pienācīgo godu. Karoga dāvināšanas ceremoniju apraksta Adelaides Vanags Jānis Caune.

Gunta R.

* * *

Trimdas sākuma gados Adelaides skola skolēnu skaita ziņā bija liela. Redzēju kādu senu šīs skolas fotogrāfiju, kurā varēju saskaitīt ap 120 skolēnu. Šajā uzņēmumā var redzēt skolēnus, kuri šodien ar sirmām galvām uz Adelaides skolu ved savus mazbērnus, apgūt to pašu, ko viņi apguva toreiz – latvju valodu un kultūru, dziesmas, dejas, parašas un tikumus. Diemžēl šais dienās skolēnu skaits gandrīz pieckārt sarucis.

Ik katru gadu vecākās klases skolēni izlaiduma aktā skolas gada beigās ienes mūsu sarkanbaltsarkano karogu, lai to nodotu nākamajai – zemākai klasei. Izlaiduma aktā 2013. gada 14. decembrī tas izvērtās citādi. Visiem pieceļoties, lai parādītu godu valsts karogam, redzējām neparastu ainu: jaunu, Latvijā darinātu karogu ienesa nevis absolvējošie skolnieki, bet gan četri Daugavas Vanagu formās tērpti vīri ar nopietnām sejām. DV Adelaides nodaļas priekšnieks Imants Kronītis un Vanadžu priekšniece Regīna Berķe Tālavas zālē ievadīja karoga nesēju Artūru Berķi un karoga sardzi Agri Ezeriņu un Edgaru Ceplīti, lai dāvinātu Adelaides latviešu skolai jaunu Latvijas karogu. Ar vārdiem Daudz dzīvības ir ziedotas, lai šīs sarkanbaltsarkanās krāsas brīvi plīvotu. Cieniet un godiniet viņas! Imants Kronītis pasniedza karogu skolas vecāku padomes priekšsēdim Reinim Dancim, kurš saņēma karogu, nometies uz viena ceļa, un to tālāk nodeva skolēnu goda sardzei.

Domāju, ka šie vārdi mūsu jauniešiem paliks ilgi atmiņā.

Daugavas Vanags Adelaidē

Jānis Caune
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com